Urbaníková si užíva ročného syna. Naučila sa už aj zastaviť, tvrdí

Slovenská spisovateľka Eva Urbaníková, známa aj ako Evita, si dosýta užíva starostlivosť o syna Jakuba, ktorý oslavuje prvé narodeniny.

16.11.2017 11:20
Adela Banášová, Eva Urbaníková Foto:
Spisovateľka Eva Urbaníková.
debata

„Sedieť pri Kubovi na dlážke a pol hodinu si kotúľať loptu, to je taká psychohygiena… Keď som mala Filipa alebo Lindu a bola som mladšia, tak mi to prišlo, že ‚Ježiš, to je strašná nuda‘, ale teraz si to hrozne užívam. Pri tom kotúľaní lopty sa totiž rozprávam so staršími deťmi, takže je to celé také fajn,“ povedala autorka, ktorá s partnerom Pawlom Twardzikom v súčasnosti vychováva spolu tri dcéry a dvoch synov.

Dni jej preto podľa vlastných slov ubiehajú veľmi rýchlo. „Aj sa pracuje, aj detí je veľa, takže kým ich rozvezieme na krúžky, kým s každým niečo preberieme, kým sa navarí, kým sa povenujeme Kubkovi a kým niečo porobíme, tak už je zase noc. Cez víkendy nás potom nachádzajú v stave ‚Uf, konečne je po pracovnom týždni‘,“ zasmiala sa Evita.

Známa spisovateľka sa však už naučila dopriať si aj oddych. „Už mám štyridsať, takže som sa už naučila sa aj zastaviť. Už viem, že mi nič neujde a viem, že keď poviem nie, tak to neznamená, že niekomu ubližujem, ale že si len strážim svoj čas. Hlavne Kubo je malinký, takže ma teraz ešte potrebuje a ja sa mu skutočne rada venujem,“ uzavrela.

debata chyba
Viac na túto tému: #dieťa #výchova #rok #Eva Urbaníková #Evita

+ Pite ovocné šťavy a jedzte ovsené vločky s jogurtom a medom.
Pozor na kritiku, nemusela by byť správne...

+ Sústreďte sa na pravidelný prísun zdravej stravy s obsahom vlákniny.
Nové pracovné výzvy vám ukážu cestu k...