Princ Harry je vzdialeným bratrancom Meghan, tvrdia výskumníci

Budúca nevesta britského princa Harryho, americká herečka Meghan Markle, je priamym potomkom anglického kráľa Eduarda III., ktorý vládol v rokoch 1327 až 1377.

01.12.2017 10:00
Princ Harry a Meghan Markle Foto: ,
Princ Harry a Meghan Markle počas ich oficiálneho fotografovania pred Kensingtonským palácom po ohlásení ich zásnub.
debata (3)

Odhalili to výskumníci z poprednej svetovej genealogickej organizácie New England Historic Genealogical Society v Bostone, ktorí tiež tvrdia, že Harry je teda jej vzdialený bratranec.

Genealóg Gary Boyd Roberts informoval, že Markle šľachtický pôvod zdedila po reverendovi Williamovi Skipperovi, ktorý prišiel do Nového Anglicka medzi prvými imigrantmi v roku 1639. Skipper je predkom herečkinho otca. Markle má tiež vzdialené príbuzenské vzťahy s ôsmimi americkými prezidentmi a desiatkami ďalších významných amerických osobností, ako napríklad hercami Jamesom Deanom a Royom Rogersom.

Zásnuby princa Harryho a Meghan Markle potvrdili v pondelok zástupcovia Clarence House, oficiálneho sídla Harryho otca, princa Charlesa. Dvojica sa zosobáši v máji budúceho roku v Kaplnke svätého Juraja na hrade vo Windsore. Odborníci na kráľovské rody uviedli, že 36-ročná Markle nebude oficiálne titulovaná za princeznú, pretože sa nenarodila do kráľovskej rodiny.

Meghan Markle je známa najmä ako Rachel Zane zo seriálu Kravaťáci (2011). Okrem toho účinkovala napríklad vo filmoch ako Nezabudni na mňa (2010), Šéfovia na zabitie (2011), Random Encounters (2013) či Anti-Social (2015).

3 debata chyba
Viac na túto tému: #princ Harry #Meghan Markle

+ Nesprávne zvolená obuv vám spôsobí bolestivé opuchy na nohách.
Pracovný čas si efektívne rozdeľte a myslite na...

+ Dbajte na to, aby ste mali dostatočné množstvo fyzickej aktivity.
Kupujte tovar, na ktorý máte peniaze,...