Magálová spomínala na jej prvú veľkú rolu: Vykopla ma v kariére

09.12.2017 00:00
Kamila Magálová
Herečka Kamila Magálová. Autor:

Slovenská skupina Prúdy vydáva po prvýkrát v 50-ročnej histórii výberové CD.

Pavol Hammel a Prúdy „The Best Of" obsahuje 12 najznámejších skladieb a jednu novú pieseň s názvom „Víno, spev a ženy“.

Výberovku pokrstila herečka Kamila Magálová, ktorú s kapelou spája dlhoročné priateľstvo. "Som nesmierne rada, že som mala tú možnosť stretnúť sa na začiatku mojej kariéry s takýmito úžasnými a talentovanými ľuďmi. Muzikál Cyrano z predmestia bola moja prvá veľká rola, ktorá ma vykopla v mojej kariére. Palimu Hammelovi želám, aby si zachoval tú muzikálnosť, hudobnú genialitu a humor, ktorý milujem,“ zaželala krstná mama Kamila Magálová.

Kamila Magálová ako krstná mama výberovky...
Kamila Magálová ako krstná mama výberovky "The Best Of“ Pavla Hammela a skupiny Prúdy. Autor: PATRIK RATAJSKÝ

Album nahrala zostava hudobníkov Pavol Hammel – spev, vokály, španielska gitara a ústna harmonika, Fedor Frešo – basgitara a vokál, Fero Griglák – gitary a vokál, Peter Preložník – syntezátory a klavír a Igor Teo Skovay – bicie a percusie. "Hral som aj s mnohými inými kapelami, ale vždy ma nakoniec okolnosti priviedli späť do Prúdov, ktoré sa vlastne nikdy nerozpadli. Čiže je to pre mňa akási istota, kam sa vždy vraciam. V posledných rokoch fungujem paralelne aj v iných zoskupeniach, ale na toto si vždy nájdem čas,“ vyznal sa Fedor Frešo.

Na albume nájdu fanúšikovia aj jednu novú pieseň s názvom „Víno, spev a ženy“. Hudbu zložila autorská dvojica Pavol Hammel a Fero Griglák, text napísal Boris Filan. "Pred koncertom v Banskej Bystrici som Palimu zahral v šatni moju novú skladbu a mal som pocit, že by ho to mohlo osloviť. Pali mal rozrobenú pesničku na Borisov text a moje časti pesničky sa po úprave perfekte hodili na slohy. Tak asi po 40-tich rokoch vznikla naša spoločná pesnička, čo som nesmierne rád,“ vysvetlil vznik pesničky Fero Griglák.

Okrem krstnej mamy, herečky Kamily Magálovej, sa počas večera spolu s Pavlom Hammelom bavili Laco Lučenič s manželkou, textár a spisovateľ Kamil Peteraj či Janka Vargová, manželka nedávno zosnulého muzikanta Mariána Vargu.

Kamila
		Magálová ako krstná mama výberovky
		"The...
Kamila
		Magálová ako krstná mama výberovky
		"The...
+3Pavol Hammel na  krste
		výberovky "The Best
		Of“...

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#krst #Kamila Magálová #Pavol Hammel #Prúdy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Neduste v sebe veci čo vás trápia, zverte sa s nimi niekomu.
Ak vás vaša práca nebaví, nájdite si inú,...

+ Nemyslite na negatívne veci ohľadom vášho zdravia, sami si ich privolávate.
Plňte si svoje povinnosti...