Dustina Hoffmana z obťažovania viní ďalšia žena. Toto je mal spraviť!

Americký herec Dustin Hoffman čelí ďalšiemu obvineniu, že sexuálne obťažoval svoju kolegyňu.

10.12.2017 14:30
Herec Dustin Hoffman a jeho manželka Lisa Hoffman. Foto: ,
Herec Dustin Hoffman a jeho manželka Lisa Hoffman.
debata (7)

S obvinením prišla v poslednom vydaní týždenníka The Hollywood Reporter herečka Kathryn Rossetter, ktorá tvrdí, že ju Hoffman obchytkával a ponižoval v čase, keď spolu v roku 1984 vystupovali v divadelnej inscenácii Smrť obchodného cestujúceho. Už pred mesiacom musel herec vysvetľovať svoje nevhodné správanie a sexuálne narážky, o ktorých prehovorila herečka Anna Graham.

Hoffman je jedným z veľkých mien, ktoré sa stalo súčasťou aféry okolo sexuálneho obťažovania a vulgárneho správania mocných režisérov, producentov a hercov. Tá sa rozhorela po tom, čo desiatky žien prehovorili o obťažovaní zo strany známeho hollywoodskeho producenta Harveyho Weinsteina.

Rossetter tvrdí, že ju herec, ktorý v roku 1984 na Broadwayi stvárnil hlavnú úlohu v známej hre Arthura Millera, každý večer obchytkával a že sa pre ňu kvôli tomu účinkovanie v divadle stalo traumatickým zážitkom. „Každý večer som plakala, keď som dorazila domov,“ spomínala herečka. Podľa nej ju Hoffman ponížil aj pred ostatnými členmi súboru, keď jej pretiahol cez hlavu spodničku a nechal ju stáť pred hercami v zákulisí s obnaženými prsiami.

Novinári z denníka The Hollywood Reporter napísali, že Hoffmanovi právnici oslovili ďalších hercov, ktorí sa pred viac ako 30 rokmi objavili v danej inscenácii, aby si slová Kathryn Rossetterovej overili. Nikto z nich si vraj na žiadne neprístojnosti z Hoffmanovej strany nespomína. Sám Hoffman najnovšie obvinenia nekomentoval.

Začiatkom novembra musel osemdesiatročný herec vysvetľovať obvinenia, že pred 32 rokmi sexuálne obťažoval vtedy sedemnásťročnú filmovú praktikantku Annu Grahamová. Herec sa ospravedlnil za všetko, čím Grahamovú mohol vystaviť trápnej situácii. Tvrdí však, že si na nič také nespomína.

© Autorské práva vyhradené

7 debata chyba
Viac na túto tému: #Dustin Hoffman #obvinenie #sexuálne obťažovanie
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Celý deň bez pečiva zmierni bolesti a zrýchli metabolizmus.
Nehádajte sa s rodinou kvôli peniazom, nestojí vám...

+ Nečítajte listy cudzím ľuďom, všetko sa dozviete postupne.
Teraz ste zašli priďaleko, dávajte si pozor aby ste...