Vďaka jej nadácii Raising Malawi vzniklo na území jednej z najchudobnejších krajín sveta už desať škôl. O projekte informovala prostredníctvom služby Instagram. „Tento rok začneme stavať štyri úplne nové školy v okrese Kasung v Malawi. Týchto spolu uždokopy 14 škôl umožní tisíckam detí získať vzdelanie, ktoré si tak zaslúžia,“ napísala Madonna.
Päťdesiatdeväťročná speváčka má k africkému štátu dlhoročný vzťah a adoptovala si odtiaľ už štyri zo svojich šiestich detí. V roku 2006 sa tak stala mamou teraz 12-ročného Davida Banda, o rok neskôr si adoptovala v súčasnosti 11– ročnú Mercy James a vo februári 2017 svoju rodinu rozšírila o šesťročné dvojičky Esther a Stellu.
Okrem nich má ešte dve vlastné deti – 20-ročnú dcéru Lourdes a 16-ročného syna Rocca. Nadáciu Raising Malawi založila v roku 2006 a v júli minulého roku vďaka nej otvorila prvú detskú nemocnicu s chirurgiou a jednotku intenzívnej starostlivosti v regióne.