Catherine Deneuve na strane mužov: Flirtovanie nie je zločin

10.01.2018 11:31

Francúzska herečka spolu s ďalšími poprednými Francúzkami tvrdí, že obvinenia zo sexuálneho obťažovania voči mužom, ktoré prišli po škandále okolo hollywoodskeho producenta Harveyho Weinsteina v podobe kampane #MeToo sú nespravodlivé a nemalo by sa im brániť, aby ženy zvádzali.

Catherine Deneuve počas galavečera  značky...
Catherine Deneuve počas galavečera značky Louis Vuitton. Autor: SITA/AP, Evan Agostini

Deneuve (74) je jednou zo 100 francúzskych umelkýň, spisovateliek a ďalších známych žien, ktorých otvorený list bol podľa spravodajskej televízie BBC uverejnený v utorkovom vydaní francúzskych novín Le Monde. V liste vyslovujú poľutovanie nad vlnou „verejných odsúdení (mužov)“ po odhalení, že producent Harvey Weistein znásilnil alebo sexuálne napadol desiatky žien.

„Mužov potrestali rýchlo, prinútili ich odísť zo zamestnania, pritom všetko, čo urobili, bolo, že sa dotkli niekoho kolena alebo sa pokúšali uchmatnúť si bozk,“ uvádzajú ženy v liste.

„Znásilnenie je zločin, ale vytrvalé alebo neobratné flirtovanie nie je priestupok, tak ako galantnosť nie je mačistickou agresiou,“ zdôrazňujú signatárky, medzi ktorými je aj spisovateľka Catherine Millet.

V liste ženy tiež tvrdia, že protest proti sexuálnemu násiliu bol opodstatnený, ale zašiel až príliš ďaleko a ohrozuje ťažko vybojované sexuálne slobody.

Podľa autoriek listu ide v prípade kampane #MeToo o novodobé „puritánstvo“, živené „nenávisťou voči mužom“.

Deneuv debutovala na filmovom plátne v roku 1957. Odvtedy nakrútila viac ako 100 filmov a získala množstvo domácich a zahraničných cien.

#obťažovanie #MeToo #Harvey Weinstein #Catherine Deneuve
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezabúdajte na pravidelné preventívne prehliadky.
Čaká vás veľmi dôležitý deň vašej práce.
...

+ Namiesto pozerania televízie sa choďte prejsť s rodinou na čerstvý vzduch.
Získajte tie najlepšie recenzie...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk