Dolly Parton prekonala aj Elvisa Presleyho, má dva Guinnessove rekordy

Zápisy v publikácii Guinnessove svetové rekordy 2018 získala za úspešnosť v hudobných rebríčkoch magazínu Billboard.

20.01.2018 16:00
Dolly Parton Foto: ,
Americká speváčka Dolly Parton.
debata

Prvý zápis dosiahla rekordným počtom desaťročí, počas ktorých sa jej skladby umiestňovali v country rebríčku Top 20 hit (od 60. rokov minulého storočia do súčasnosti). Prekonala pritom interpretov ako George Jones, Elvis Presley a Reba McEntire. Jej prvou skladbou v spomínanom rebríčku bola Something Fishy v roku 1967, zatiaľ poslednou bola nová verzia hitu Jolene, ktorú v roku 2016 predstavila spolu so skupinou Pentatonix. Táto pieseň bola zároveň jej 107 skladbou v rebríčku Hot Country Songs a zaslúžila sa tak Parton o rekord za najviac skladieb od ženy v danom rebríčku.

„Dostať dva Guinnessove rekordy je také úžasné. To, že sa pridávam k úžasným spevákom a skladateľom, ktorí boli takto poctení, je pre mňa špeciálne,“ uviedla Parton a dodala, že sa vďaka rekordom cíti požehnane.

Dolly Parton sa na hudobnej scéne pohybuje od polovice 50. rokov minulého storočia. Je jednou z najúspešnejších country speváčok v histórii. Podľa odhadov predala približne 100 miliónov kópií albumov. Zatiaľ poslednú štúdiovku Pure & Simple vydala predvlani. Parton je tiež úspešnou skladateľkou. Je autorkou viac ako 3000 piesní, a to vrátane hitov ako napríklad Jolene, Coat of Many Colors, 9 to 5, My Tennessee Mountain Home či I Will Always Love You, ktorý preslávila aj zosnulá Whitney Houston vo filme Osobný strážca (1992). Vyskúšala si tiež filmovú kariéru. Účinkovala napríklad v snímkach Od deviatej do piatej (1980), Falošný diamant (1984), Oceľové magnólie (1989) či Frank McKlusky – likvidátor (2002). Speváčka sa 47 ráz uchádzala o Grammy, pričom osem nominácií premenila na víťazstvo. V roku 2011 jej udelili Grammy za celoživotný prínos. Na konte má tiež dve nominácie na Oscary. Krstná matka speváčky Miley Cyrus sa v roku 1966 vydala za Carla Deana.

debata chyba
Viac na túto tému: #Guinessová kniha rekordov #Dolly Parton

+ Podporíte partnerku so zmenou váhy a pridáte sa k spoločnému cvičeniu.
Včasné splácanie...

+ Váhu máte síce ideálnu, ale potrebujete nabrať svalovú hmotu.
Doprajte sebe aj svojim blízkym toľko koľko...