Som stopercentný feminista, vyhlasuje fešák z obrazoviek

Diskusia o tom, že postavenie žien vo filmovom priemysle nie je rovné s tým mužským prebieha už nejaký piatok. Zapojil sa do nej aj herec Alexander Skarsgard.

09.02.2018 00:00
debata
Herec Alexander Skarsgard. Foto: SITA/AP, Jordan Strauss
Herec Alexander Skarsgard. Herec Alexander Skarsgard.

Švédsky rodák, ktorý naposledy zabodoval svojou rolou v seriáli Veľké malé klamstvá z produkcie HBO, sa v rozhovore pre magazín Elle vyznal, že sám vníma dvojaký meter v rámci filmovej brandže. „Tento dvojitý meter tu existuje. Uvedomil som si to pri mojich kamarátkach herečkách a vnímam to ako nechutné,“ uviedol 41-ročný Skarsgard.

„Nie je to však problém špecifický len pre Hollywood. Myslím si, že existuje množstvo profesií, v ktorých si muži s mocou myslia, že sú vyvolení. A preto si myslím, že ženy, ktoré hovoria o tejto problematike, sú skutočne odvážne. Verím, že dokážu veci zmeniť celkom fundamentálne,“ pokračoval herec.

Ako rodák zo Švédska vraj plne podporuje myšlienku rovnosti. „Som stopercentný feminista. V zmysle rovnakých práv pre všetkých je Švédsko v čele krajín sveta, Švédsko je veľmi progresívne a ja som na to hrdý,“ uviedol ešte.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #práva #ženy #rovnosť #postavenie #feminista

+ S nadváhou ste nemali nikdy problém, ani mať nikdy nebudete.
Splácanie dlhov šetrí peniaze na úrokoch a zlepšuje...

+ Ste na tom výborne či už fyzicky alebo psychicky a aj budete.
Vyjednávanie o lepších zmluvných podmienkach môže...