Som stopercentný feminista, vyhlasuje fešák z obrazoviek

09.02.2018 00:00

Diskusia o tom, že postavenie žien vo filmovom priemysle nie je rovné s tým mužským prebieha už nejaký piatok. Zapojil sa do nej aj herec Alexander Skarsgard.

Herec Alexander Skarsgard.
Herec Alexander Skarsgard. Autor: SITA/AP, Jordan Strauss

Švédsky rodák, ktorý naposledy zabodoval svojou rolou v seriáli Veľké malé klamstvá z produkcie HBO, sa v rozhovore pre magazín Elle vyznal, že sám vníma dvojaký meter v rámci filmovej brandže. „Tento dvojitý meter tu existuje. Uvedomil som si to pri mojich kamarátkach herečkách a vnímam to ako nechutné,“ uviedol 41-ročný Skarsgard.

„Nie je to však problém špecifický len pre Hollywood. Myslím si, že existuje množstvo profesií, v ktorých si muži s mocou myslia, že sú vyvolení. A preto si myslím, že ženy, ktoré hovoria o tejto problematike, sú skutočne odvážne. Verím, že dokážu veci zmeniť celkom fundamentálne,“ pokračoval herec.

Ako rodák zo Švédska vraj plne podporuje myšlienku rovnosti. „Som stopercentný feminista. V zmysle rovnakých práv pre všetkých je Švédsko v čele krajín sveta, Švédsko je veľmi progresívne a ja som na to hrdý,“ uviedol ešte.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#ženy #rovnosť #práva #postavenie #feminista
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nebuďte nervózny ak nepôjde všetko podľa vašich predstáv.
Nemali by ste klásť dôraz len na peniaze,...

+ Nevenujte sa neustále počítačovým hrám, už ste trochu pristarý.
Dostanete zaujímavú ponuku, ktorú však...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk