Schwarzenegger a jeho manželka si majetok rozdelia na polovicu

Hollywoodsky herec a bývalý guvernér štátu Kalifornia Arnold Schwarzenegger a jeho manželka Maria Shriver si ich spoločný majetok pravdepodobne rozdelia na polovicu.

03.07.2011 19:54
Arnold Schwarzenegger a Maria Shriver Foto:
Herec Arnold Schwarzenegger a jeho manželka Maria Shriver pri sobáši neuzavreli predmanželskú zmluvu - majetok si teda budú deliť na polovicu.
debata

Po tom, ako Shriver podala v piatok na vyšší losangaleský súd žiadosť o rozvod, sa objavili správy, že ich spoločný majetok, ktorého hodnota sa odhaduje na 400 miliónov amerických dolárov (v prepočte 276 miliónov eur), si rozdelia napoly.

Keďže pár pred sobášom, ktorý sa konal pred 25 rokmi, nepodpísal predmanželskú zmluvu, podľa kalifornského práva všetok majetok, ktorý počas manželstva nadobudli, je ich spoločným vlastníctvom. Podľa magazínu TMZ hercova časť tvorí asi 300 miliónov dolárov (v prepočte 207 miliónov eur), kým zvyšných 100 miliónov dolárov (v prepočte 69 miliónov eur) pripadá jeho manželke. Vzhľadom na dĺžku manželstva bude ťažké určiť, ktorý majetok vlastnili ešte pred manželstvom. Súčasný majetok sa preto považuje za ich spoločný.

To, ako bude vyzerať konečné finančné vyrovnanie, sa verejnosť pravdepodobne nedozvie. Nie len preto, že vyjednávanie bude tajné, ale neuskutoční sa ani pred súdom. Argumenty budú počas nasledujúcich predpokladaných niekoľkých mesiacov proti sebe vyťahovať právnici Marie a Arnolda. Súd však rozhodne o tom, či Shriver bude od Schwarzeneggera dostávať manželskú podporu a či preplatí aj jej súdne trovy.

debata chyba

+ Kondíciu si udržiavajte pravidelným posilňovaním a dýchacími cvičeniami.
Vo financiách...

+ Zdravého ducha si udržíte čerstvou citrusovou šťavou a úsmevom.
Vo financiách myslite racionálne, vysoký...