Z Reynoldsa bude podnikateľ s tvrdým alkoholom. Pokorí aj Clooneyho?

24.02.2018 08:00
Ryan Reynolds
Herec Ryan Reynolds na archívnom zábere. Autor: ,

Americký herec Ryan Reynolds ide v stopách svojho kolegu Georgea Clooneyho a investuje do tvrdého alkoholu.

Filmová hviezda kúpila podiel na značke Aviation Gin, ktorá patrí spoločnosti Davos Brands. Že hviezdne meno môže značke pomôcť, ukázal práve Clooney. Ten vlani predal svoju firmu vyrábajúcu tequilu Casamigos výrobcovi nápojov Diageo za jednu miliardu dolárov (v dnešnom kurze 20,6 miliardy Sk).

Netýka sa to ale iba alkoholu. Cena akcií spoločnosti Weight Watchers International zase zvýšila päťnásobne, keď sa jej investorkou a propagátorkou v roku 2015 stala známa americká moderátorka Oprah Winfrey. A kto počul o značke Blaze Pizza, než do nej v roku vstúpil basketbalista LeBron James?

Gin ale v Spojených štátoch postráda príťažlivosť tequily, a tak výnos, ktorý dosiahol George Clooney, zostane pre Ryana Reynoldsa asi nedosiahnuteľný.

V ponuke newyorskej spoločnosti Davos Brands je takisto saké Tyku, mezcal Sombra a tequila Astral. Reynoldsova úloha v podnikaní bude aktívna, tvrdí firma. Sám Reynolds s tým ale možno tak úplne nesúhlasí, poznamenala agentúra Bloomberg. „Neviem, čí to bol nápad pustiť ma do tohto biznisu, ale môžem vás uistiť, že ho riadia múdrejší a šikovnejší ľudia,“ odpovedá automaticky jeho e-mail, ktorý má Reynolds na adrese Aviation.

#investícia #podnikanie #Ryan Reynolds #gin
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku