Chcela som ho zastaviť, tvrdí ex-asistentka Weinsteina

Bývalá asistentka amerického filmového producenta Harveyho Weinsteina v utorok uviedla, že pred dvoma desaťročiami sa ho pokúšala zastaviť v sexuálnom zneužívaní žien a prinútila ho podpísať právny dokument, ktorý od neho žiadal, aby vyhľadal liečbu a zlepšil správanie.

29.03.2018 16:59
Zelda Perkins Foto: ,
Bývalá asistentka producenta Harveyho Weinsteina Zelda Perkins na zábere z Londýna.
debata

Zelda Perkins odišla z Weinsteinovej filmovej spoločnosti v roku 1998, spolu s kolegyňou, ktorá obvinila filmového magnáta z pokusu o znásilnenie.

V rámci urovnania situácie Perkins podpísala dohodu o mlčanlivosti. Tá ju zaväzovala k mlčanlivosti, ale zároveň zaväzovala Weinsteina, aby tri roky chodil na terapiu. A filmovej spoločnosti ukladala povinnosť, aby o tejto utajovanej záležitosti buď informovala vtedajšieho majiteľa, spoločnosť Walt Disney Co., alebo aby prepustila Weinsteina, ak producent ešte niekedy vyplatí peniaze na zakrytie svojich trestných činov. Perkins podľa svojich slov dúfala, že takto „do budúcnosti ochráni ľudí“.

Na základe podmienok stanovených v dohode Perkins vybrala terapeuta, ktorého mal Weinstein navštevovať. Ako dodala, nevie, či producent vôbec niekedy na takéto sedenie išiel. „Netuším, či boli nejaké záväzky dodržané,“ uviedla Perkins v utorok pre tlačovú agentúru Associated Press (AP).

Ďalej povedala, že rok po svojom odchode zo spoločnosti natrafila na Weinsteina na filmovom festivale v Cannes. „Povedal mi, že všetko, čo som robila, bolo zbytočné,“ opísala stretnutie.

Perkins má v stredu vypovedať pred výborom britského parlamentu pre práva žien a rodovú rovnosť, ktorý vyšetruje sexuálne obťažovanie a využívanie spomínaných dohôd o mlčanlivosti a ochrane dôverných informácií, známych pod skratkou NDA. Konzervatívna zákonodarkyňa Maria Miller, ktorá výboru predsedá, vyhlásila, že vládnu obavy, že tieto dohody mohli byť zneužívané na „zamaskovanie rozsahu tohto problému“.

Dohoda, ktorú Perkins podpísala, ju zaväzovala mlčať o Weinsteinovom správaní takmer 20 rokov. Celý ten čas patril k najmocnejším producentom v Hollywoode – až do vlaňajšej jesene, keď ho ženy vrátane hollywoodskych hviezd verejne obvinili zo sexuálneho obťažovania, donucovania k nechcenému pohlavnému styku a z obnažovania v ich prítomnosti.

Polícia v USA a Británii vyšetruje mnohopočetné tvrdenia o sexuálnom útoku Weinsteina. On odmieta všetky obvinenia z nedobrovoľné­ho sexu.

debata chyba
Viac na túto tému: #pomoc #asistentka #terapeut #Harvey Weinstein

+ Každodenné cvičenie posilní nielen telo, ale aj pocit šťastia.
Očakávajte dobré správy ohľadom vášho účtu,...

+ Pravidelne regenerovať svoje sily je správne, inak padnete únavou.
Stanovenie konkrétnych cieľov na každý deň...