Raper DMX ide na rok do väzenia

30.03.2018 00:00
Earl Simmons
Raper DMX, vlastným menom Earl Simmons. Autor: ,

Interpret podľa prokuratúry nezaplatil na daniach 1,7 milióna dolárov.

Štyridsaťsedemročný interpret okrem toho bude musieť byť tri roky po prepustení pod dohľadom poverenej osoby a musí tiež zaplatiť odškodné 2,3 milióna dolárov (v prepočte 1,8 milióna eur).

Raper, ktorý bol od januára vo väzbe za porušenie podmienok prepustenia na kauciu, priznal vinu a povedal, že nerozmýšľal, keď sa daného prečinu dopustil. Dokonca počas pojednávania plakal, keď jeho obhajcovia pred súdom hovorili o jeho ťažkom detstve. V tejto súvislosti mu sudca dovolil prehrať skladbu Slippin', ktorá rozpráva o jeho náročnom živote.

Umelec, vlastným menom Earl Simmons, podľa prokuratúry nezaplatil na daniach 1,7 milióna dolárov a niekoľko rokov pred daňovým úradom cielene utajoval príjmy tým, že si ich nechal posielať na účty iných ľudí a platil hotovosťou. Prokurátori pre neho od súdu požadovali až päťročný trest odňatia slobody.

Sudca sa počas pojednávania vyjadril, že DMX je „dobrý muž“, ale v „mnohých smeroch je svojím najhorším nepriateľom“. Jeho počínanie však označil za „bezočivé a očividné“ s tým, že nemôže ostať nepotrestané.

#väzenie #DMX
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Len lieky vám nepomôžu, musíte sa začať viac snažiť.
Vychutnávajte si každý pracovný deň a nesťažujte sa...

+ Mali by ste viac začať myslieť na svoje zdravie, prospeje vám to.
Nikdy vám nebude rozumieť každý, avšak...