Marcinková dostala nového manžela, Dyka! Ale idylka ich nečaká

Slovenská herečka Gabriela Marcinková a český herec Vojtěch Dyk sa predvedú ako filmový manželia Zuzana a Andrej v novinke Dôverný nepriateľ.

05.04.2018 11:15
Gabriela Marcinková a Vojtěch Dyk Foto:
Gabriela Marcinková a Vojtěch Dyk vo filme Dôverný nepriateľ.
debata

Z Bratislavy sa presťahujú do Tatier, aby si na samote, odrezaní od sveta, na vlastnej koži otestovali Andrejovo životné dielo – prototyp inteligentného domu. Idylka dokonalého života v réžii modernej technológie sa však čoskoro mení na nočnú moru a boj o život.

Gabriela Marcinková  vo filme  Dôverný nepriateľ.
Gabriela Marcinková a Vojtěch Dyk vo filme...
+2Gabriela Marcinková  vo filme  Dôverný nepriateľ.

O réžiu snímky sa postaral Karel Janák. „Väčšina z nás chce mať v živote stále viac moderných technológií, lenže tým si na seba pletieme bič, ktorý sa nám raz môže vypomstiť. Trochu sa zahrávame s ohňom a to ma na tom práve fascinuje. Som rád, že sme mohli natočiť film, ktorý na všetky tie rizika upozorní,“ hovorí režisér, ktorý má na konte už filmy ako Snowboarďáci, Rafťáci či Cuky Luky Film a pokračuje: ""Umelá inteligencia nám čím ďalej tým viac robí život pohodlnejším. Vďaka tomu si technológie púšťame stále bližšie do súkromia, čím si vlastne púšťame do života niečo, čo nás môže raz pomerne zásadne ohroziť. Koľko už dnes máme rôznych prístrojov, ktoré predstavujú bezpečnostné riziko. Počítače, smartfóny, autá nabité elektronikou, inteligentné prístroje v domácnosti… Tieto prístroje môže ovládať inteligencia, ktorá s nami nemusí mať dobré úmysly. Keď sa vám napríklad šikovný hacker nabúra do telefónu, razom vám môže len pomocou telefónu urobiť zo života peklo – môže posielať falošné správy, mazať dôležité e-maily, upravovať váš kalendár a podobne. A teraz si predstavte, že nemáte len telefón, ale bývate v inteligentnom dome nabitom modernými technológiami. Potom stačí akákoľvek inteligencia, či už umelá alebo ľudská, aby sa vám život premenil na slušný triler.“

Okrem Marcinkovej a Dyka sa pred kamerami predvedú aj Zuzana Porubjaková, Ondřej Malý, Ady Hajdu či Roman Luknár. Dôverný nepriateľ prinesie na plátna kín filmový námet budúcnosti, ktorú žijeme už dnes a ktorá sa týka každého z nás. Dôverný nepriateľ sa nakrúcal od 5. októbra 2016 do 15. novembra 2017 v Bratislave, v Prahe a na Spišskej Magure. K divákom sa dostane 16. augusta 2018.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #Vojtěch Dyk #Gabriela Marcinková #Dôverný nepriateľ

+ Nečakajte na niečo čo nepríde, buďte realista a robte preto všetko.
Nové príležitosti na zvýšenie príjmov sa...

+ Energia bude vysoká, využite ju na fyzickú aktivitu.
Dokončite čo ste začali a neprestavajte....