Beyoncé na Coachella vyrazila svetu dych, vrátila aj Destiny's Child

, 16.04.2018 00:00

Americká speváčka Beyoncé sa počas svojho vystúpenia na festivale Coachella predstavila spolu s Kelly Rowland a Michelle Williams, bývalými kolegyňami zo skupiny Destiny's Child.

Destiny's Child sa spojili na koncerte...
Destiny's Child sa spojili na koncerte speváčky Beyonce (v strede) počas festivalu Coachella. Autor: Profimedia

Trio, ktoré spolu naposledy vystúpilo na Stellar Gospel Music Awards v roku 2015, začalo svoje vystúpenie hitom Lose My Breath z roku 2004. Ďalej zaspievali aj Say My Name a Soldier.

Tridsaťšesťročná Beyoncé svoj set odštartovala piesňou Crazy In Love z roku 2003. Počas takmer dvojhodinového programu predviedla aj ďalšie hity jej 16-ročnej sólovej kariéry ako Baby Boy, 7/11, Single Ladies (Put a Ring on It), pričom počas piesne Deja Vu ju na pódiu sprevádzal aj manžel, rapper Jay-Z. Nechýbala ani jej sestra Solange.

Jej vystúpenie zahŕňalo aj citáty od bojovníka za ľudské práva Malcolma X, nigérijskej feministickej autorky Chimamandy Ngozi Adichie a tiež ukážky Niny Simone. Zaspievala aj pieseň Lift Every Voice and Sing, ktorá je považovaná za národnú hymnu Afroameričanov.

Reakcie na vystúpenie americkej speváčky zaplavili internet takmer okamžite, pričom jej vzdávalo hold aj množstvo kolegov. Mnohí z nich boli uveličení z toho, ako dokázala zvládnuť tak obrovský hudobný ansámbel, keďže ju sprevádzalo dokopy približne 150 hudobníkov, tanečníkov a štábu. Speváčka Adele zverejnila na Instagrame zábery z obývačky, kde sledovala live-stream a tancovala do rytmu hudby. „Beyoncé na Coachelle vyzerá akoby ani nebola z tohto sveta,“ napísal na Twitteri Sam Smith.

Rodáčka z Houstonu v Texase sa mala na Coachelle predstaviť už vlani, no vystúpenie musela zrušiť pre tehotenstvo. V júni 2017 potom priviedla na svet dvojčatá Sira a Rumi. S manželom majú aj šesťročnú dcéru Blue Ivy.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#vystúpenie #reakcie #Destiny's Child #Coachella #Beyonce
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vyhnite sa dnes stresovým situáciám, určite by vám neurobili dobre.
Viete sa v živote vynájsť to je...

+ Po celom dni v práci, večer vypnite všetku elektroniku aj hlavu.
Nespájajte prácu so súkromím, bude to...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk