Cara Delevingne skritizovala festival Coachella a jeho majiteľa

19.04.2018 11:14
Herečka Cara Delevingne v kreácii Burberry...
Herečka a modelka Cara Delevingne. Autor: ,

Anglická herečka a modelka Cara Delevingne sa na sociálnych sieťach pustila do jedného z najväčších amerických hudobných festivalov Coachella a jeho majiteľa Philipa Anschutza.

Obvinila ho, že podporuje práva vlastníkov zbraní a naopak bojuje proti právam LGBT komunity. „Naďalej odmietam ísť na festival, ktorý vlastní niekto, kto je proti LGBT a za zbrane,“ napísala Cara v príspevku na Instagrame.

Anschutz, 78-ročný americký podnikateľ, ktorý sa stal majiteľom festivalu v roku 2001, na jej príspevok zareagoval s tým, že LGBT komunitu podporuje „z celého srdca“.

Americké médiá už dávnejšie informovali o tom, že Anschutz má blízko ku krajne pravicovým organizáciám a viaceré z nich v minulosti aj financoval. Viackrát sa v uplynulých rokoch ostro vyjadril aj na adresu organizácií, ktoré sa zasadzujú za väčšiu kontrolu zbraní. Minulý rok im napríklad odkázal, že sa za svoju činnosť „môžu hanbiť“.

V reakcii na stanovisko Cary Delevingne však Anschutz vyhlásil, že ľutuje, ak niekedy prispel na činnosť organizácií, ktoré bojujú proti právam LGBT komunity. „Zaväzujem sa, že si dám pozor, aby sa to už nikdy nestalo,“ napísal.

#zbrane #kritika #Cara Delevingne #LGBT #Coachella #majiteľ
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Na bolesť hrdla určite zaberie kloktanie šalviového čaju, nezabudnite.
Dostanete možnosť na zmenu...

+ Zdravie vám našťastie celkom dobre slúži, nezabúdajte na psychiku.
V práci sú s vami spokojný, robotu si...