Štyri vrecia šiat som vyhádzala, teraz budú nákupy, vraví Csáková

Česká speváčka Ilona Csáková sa síce rada pekne oblieka, no najnovšie módne trendy za každú cenu nevyhľadáva.

02.05.2018 16:03
Ilona Csáková Foto:
Speváčka Ilona Csáková na archívnom zábere.
debata

„Myslím, že nie som dokonalý prototyp toho, ako ísť maximálne s dobou, trendy veľmi nesledujem. Samozrejme, som ženská, takže sa rada pekne obliekam, ale nemám na to vyložene tím ľudí. Keď potrebujem, tak občas niekoho oslovím a oblečenie konzultujem, ale naozaj sa v tom nevyžívam,“ prezradila v rozhovore.

Známa speváčka sa nevyžíva ani v pravidelných nákupoch. „Dokážem si predstaviť, že ten čas využijem iným, pozitívnejším spôsobom. Nerada si niečo kupujem, nebaví ma obliekať sa a vyzliekať, hľadať niečo a vyberať si, to je pre mňa utrpenie. V tomto nie som tá klasická ženská,“ priznala.

Napriek tomu sa však v dohľadnej dobe do obchodov podľa vlastných slov aj celkom teší. „Teraz je to totiž zhruba mesiac, čo som zásadne prebrala šatník a zrušila som asi štyri vrecia všelijakých handier a tehotenských tričiek. Pôvodne som si hovorila ‚To je dobré, to je voľné, na doma…‘, teraz som si povedala ‚Nie!‘ a všetko som vyhádzala. Nechala som si len zásadné saká a kostýmy a pozor! Ako to za iných okolností neznášam, tak sa teraz normálne teším, že si pôjdem nakúpiť nejaké nové veci,“ vyhlásila.

„Dúfam, že mi niečo padne do oka. Musí to na mňa vybafnúť. Nemám rada to nakupovanie, keď viem, že niečo potrebujem, hodiny strávim behaním po obchodoch a napokon aj tak nič nenájdem. To je strašne demotivujúce a je to vyhodený čas. Preto si dávam nové veci väčšinou šiť na zákazku. Ale teraz nič vyslovene nepotrebujem, takže viem, že ten čas bude pekný, či už si niečo kúpim alebo nie. Po jarnej čistke chcem ten šatník trochu osviežiť,“ podotkla Csáková.

Skrine pritom plánuje zaplniť najmä elegantnými kúskami. „Najradšej mám takú ľahkú, nedbalú eleganciu, nie som moc šatová a sukňová. Obdivujem moje kolegyne speváčky, ktoré sa počas koncertov niekoľkokrát prezlečú, majú na sebe také šaty a také šaty… Ja si dám sako a idem,“ povedala 47-ročná rodáčka z Chebu, ktorá si na svojom vzhľade cení predovšetkým prirodzenosť. „Aj keď nejaká tá štylizácia a upravenie pochopiteľne patria k mojej profesii, veľmi to nepreháňam. Myslím, že som vo svojich rokoch stále v podstate prirodzená a to ma veľmi upokojuje,“ poznamenala.

© Autorské práva vyhradené

debata chyba
Viac na túto tému: #móda #trend #štýl #originalita #Ilona Csáková

+ Ranná rozcvička a studená sprcha rozprúdi všetky vaše zmysli.
Rozhodujte sa pomaly, veď nehnuteľnosť kupujete na...

+ Práca pri maľovaní vás upokojí a prinesie harmóniu do rodiny.
Neustále porovnávanie v práci vám zaručene úspech...