Jirka Mádl opäť ako režisér, za zosnulého Třísku už našiel náhradu

Český herec a režisér Jiří Mádl začne v auguste nakrúcať svoj druhý film podľa vlastného scenára.

14.06.2018 13:15
Vlk z Královských Vinohrad Foto:
Jiří Mádl začne nakrúcať film Na střeše.
debata (1)

Informuje o tom český spravodajský portál iDNES.cz. Snímka Na střeše, v ktorej mal hlavnú rolu pôvodne stvárniť Jan Tříska, by sa mala do českých kín dostať 7. februára 2019. Zosnulého Třísku v nej nahradí Alois Švehlík, po boku ktorého sa predstavia napríklad aj Vojtěch Dyk či Adrian Jastraban.

„Po tom, čo nás opustil Jan Tříska, nebolo jednoduché hľadať nového predstaviteľa pre hlavnú postavu, profesora Rypara. Alois Švehlík mi však zrazu tak padol do oka, že už som necítil len zarputilosť, ale skutočné tešenie sa na jednotlivé scény s ním. Človek musí veriť, že sa veci dejú, pretože tak majú byť,“ vyjadril sa Mádl.

Hlavný hrdina v podaní 78-ročného Švehlíka poskytne dočasné útočisko mladému Vietnamcovi, ktorého našiel ukrytého na streche svojho domu. Spolužitie nevraživého pána, ktorý sa hnevá na celý svet, a mladíka v zúfalej situácii v neznámom meste, prináša trecie plochy, tragikomické situácie i prekvapivé riešenia. Mladíka stvárni Lukas Duy Anh Tran.

Mádl začal na scenári pracovať počas štúdií v Spojených štátoch. „V New Yorku som býval na internátoch s ázijským ilegálom. Môj kamarát si prešiel podobným osudom ako mladík vo filme. Bol som súčasťou jeho dobrodružstva takmer tri roky a viem, ako môže osloviť a predovšetkým pobaviť divákov,“ prezradil mladý filmár s tým, že podobne ako v prípade svojho autorského debutu Pojedeme k moři (2014) chce dať filmu horkosladký nádych. „Ak máte parťáka, môže byť život zatratenca, ktorého nikto nechce, celkom zábavný. Motorom príbehu je trocha protizákonného správania sa s úmyslom niekomu pomôcť,“ uzavrel 31-ročný tvorca.

1 debata chyba
Viac na túto tému: #Jiří Mádl #Jan Tříska

+ Pravidelné lekárske kontroly sú kľúčom k dlhodobému zdraviu.
Nebojte sa ukázať čo vo vás je, práve to vás...

+ Namiesto pozerania televízie si radšej zacvičte, budete sa cítiť lepšie.
Prehodnotenie finančných cieľov vám...