Mladý raper D-Fly: Moje leto? Budem tvoriť a tvoriť

07.07.2018 17:00
D-Fly
Raper D-Fly ( Denis Vlašič). Autor:

Mladý raper Denis Vlašič vystupujúci pod umeleckým menom D-Fly, ktorému len prednedávnom vyšiel debutový album Child of Blood Diamonds, sa počas leta plánuje venovať predovšetkým tvorbe.

„Tvorbe som sa venoval už počas finalizovania Child of Blood Diamonds, mám momentálne viacero nahratých vecí, no leto rozhodne strávim písaním ďalších. Keď som robil na albume, nemal som veľa času na písanie nových textov. Teraz už zároveň nepíšem také jednoduché rapy ako kedysi, viac riešim detaily a flowy, zamýšľam sa, ako sa s tým dá ešte vyhrať a ako ten flow, čo som napísal, ešte vylepšiť, hrám sa aj s inštrumentálmi, premýšľam, ako do nich zapojiť nie celkom bežné nástroje, takže moja tvorba si teraz vyžaduje oveľa viac koncentrácie,“ povedal. „Chcem sa preto v týchto mesiacoch zavrieť do štúdia a prejsť si s manažérom ďalšie kroky, nové nápady a nové sample… Chcel by som ísť hlbšie a hlbšie,“ prezradil.

Inšpirácia k nemu však nechodí podľa vlastných slov vždy na zavolanie. „Niekedy mám obdobie, že napíšem za dva týždne aj desať trackov a potom prídu dni, keď nevznikne nič. Najlepšie je, keď niečo počujem po prvý raz a hneď mi do toho napadne melódia refrénu alebo niečo dobré, potom sa od toho už len odrazím a je to tam. Uvidíme teda, ako to pôjde,“ podotkol 20-ročný interpret pôvodom z Južnej Afriky. „Snažím sa s každým trackom zlepšovať, kreativita podľa mňa nemá hranice, tak ako ani hudba, snažím sa aj trochu prepájať žánre, nechcem sa držať iba hip-hopu. Keď mi to ide, píšem, a keď nie, pracujem na svojom hlase s lektorom. No celá tá práca mi príde taká prirodzená, každé ráno sa budím s pocitom, že sa chcem prekonávať a stále sa tej hudbe viac a viac otvárať,“ poznamenal D-Fly.

Svoj svet našiel práve v rape, a to aj napriek tomu, že vyrastal na celej palete hudobných žánrov. „Rap je môj svet, v ktorom sa cítim príjemne, v ktorom dokážem tvoriť. Už dávnejšie mi vnútorný pocit hovoril, že toto je tá cesta, ktorou sa chcem uberať, aj keď som nevyrastal len na hip-hope – odmalička som počúval aj džez, soul alebo vážnu hudbu a v aktuálnom playliste mám asi dvetisíc skladieb rôznych žánrov a interpretov. Rap mi napokon učaroval najviac, pretože mám pocit, že slovami dokážem vyjadriť, čo cítim, presnejšie ako len hudbou,“ vysvetlil. „Okrem rapperov ma však do veľkej miery ovplyvnil aj Michael Jackson, toho som veľmi intenzívne počúval už ako malý, skupina Earth, Wind & Fire, Lionel Richie alebo aranže Quincyho Jonesa,“ vymenoval.

Prácu v štúdiu bude D-Fly počas leta striedať aj s koncertmi. „Uvidíme, ako sa dohodneme s manažmentom. Riešime v lete aj nejaké vystúpenia, ich presné dátumy zatiaľ neviem, budeme o nich priebežne informovať. Čo však viem – určite by som na jednom z nich chcel svoj album aj pokrstiť,“ uviedol.

#D-Fly
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Skúste jesť menej čokolády, už sa vám ukazuje na vašej tvári.
Niektoré ponuky vám nebudú trvať večne,...

+ Je veľmi dôležité, čo dávate do svojho tela, čo dávate dnu, to bude aj z vonku.
Nebuďte nezdvorilý k...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk