Zloduch aj kozmonaut! Kevin Bacon oslavuje 55 rokov

08.07.2018 00:00
Kevin Bacon
Kevin Bacon na prezentačnej akcii televízie Fox. Autor: ,

K najvýraznejším rolám amerického herca Kevina Bacona, ktorý 8. júla oslavuje 55 narodeniny, patrí zloduch vo vodáckom thrilleri Divoká rieka a jeden z troch členov posádky Apolla 13 v rovnomennom snímke s Tomom Hanksom v hlavnej úlohe.

V poslednej dobe sa objavil napríklad v akčnom filme Deň patriotov (2016), ktorý bol inšpirovaný bombovým útokom na bostonskom maratóne v roku 2013.

Bacon vo filme debutoval v roku 1978 menšou rolou v kultovej študentskej snímke Zverinec časopisu National Lampoon. Úspech snímky ho postupne priviedol k ďalším filmom pre mladých, akými bolo Bistro Barryho Levinsona či film Bez dozoru. Neskôr sa preslávil rolami aj v ďalších slávnych filmoch, akými sú napríklad Hráči so smrťou, JFK, Spáči alebo Tajomná rieka. Objavil sa tiež v úlohe zloducha v pokračovaní filmovej ságy X-Men: Prvá trieda (2011). O rok skôr dostal cenu amerických filmových kritikov, nie však za herecké umenie, ale za charitatívnu prácu.

V roku 1996 Bacon debutoval ako režisér. Pôvodne televíznu snímku Stratená Chase, v ktorej si okrem iného zahrala aj jeho manželka, Kyra Sedgwick, sa nakoniec premietal aj v kinách. Bol uvedený na festivaloch v Sundance a Toronte a získal tri nominácie na Zlatý glóbus.

Manželia Kyra Sedgewick a Kevin Bacon.
Manželia Kyra Sedgewick a Kevin Bacon. Autor: Reuters, MARIO ANZUONI

Ďalším jeho režijným počinom bola snímka Miláčik z roku 2005, v ktorom si aj zahral. Bacon, ktorý pôsobí tiež v divadle a televízii, navyše so svojím starším bratom Michaelom tvoria úspešnú country folkovú skupinu The Bacon Brothers. V roku 2003 získal svoju hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy.

Herec Kevin Bacon sa s bratom Michaelom vydáva...
Herec Kevin Bacon sa s bratom Michaelom vydáva na prázdninové koncertné turné po USA. Autor: SITA/AP, Christopher Smith
#výročie #Kevin Bacon
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Ak dnes všetko dokončíte, je konečne čas na zaslúžený oddych.
Neverte všetkým okolo vás, nechcú pre vás...

+ Skúste jesť menej čokolády, už sa vám ukazuje na vašej tvári.
Niektoré ponuky vám nebudú trvať večne,...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk