Producenta Weinsteina prepustili na kauciu, čaká sa na ďalšie obvinenia

09.07.2018 16:35
Producent Harvey Weinstein na archívnom zábere.
Producent Harvey Weinstein na archívnom zábere. Autor: ,

Americký sudca v pondelok prepustil na kauciu filmového producenta Harveyho Weinsteina, zadržiavaného na základe obvinenia zo sexuálneho útoku už od tretej ženy.

Weinsteinov právny zástupca ale podľa agentúry AP očakáva, že voči jeho mandantovi budú vznesené ďalšie obvinenia. Weinsteinov právnik Ben Brafman v pondelok na newyorskom súde argumentoval, že neexistuje žiadny dôvod pre obavy, že by sa jeho 66-ročný mandant mohol pokúsiť o útek. Weinstein podľa neho pokladá všetky obvinenia za falošné.

Nová obvinenia proti slávnemu producentovi oznámili začiatkom mesiaca. Producent bol pritom už v máji obvinený zo znásilnenia a ďalších sexuálnych zločinov, ktorých sa dopustil na dvoch ženách.

V máji sa sám dostavil na stanicu polície na Manhattane a súd ho následne prepustil na kauciu jedného milióna dolárov (22 miliónov Sk).

Weinsteina obvinilo v posledných mesiacoch zo sexuálnych útokov viac ako 70 žien, vrátane herečiek Salmy Hayekovej či Gwyneth Paltrowovej.

Jeho prípad nasledovala záplava ďalších odhalení podobných činov a bol tiež pri zrode celosvetovej kampane proti obťažovaniu a sexuálnemu násiliu na ženách známej ako MeToo.

#sudca #obvinenie #sexuálne násilie #kaucia #Harvey Weinstein #MeToo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku