Princa Louisa pokrstili, kráľovná nebola prítomná

Princa Louisa, najmladšieho potomka britského princa Williama a vojvodkyne Catherine, pokrstili v pondelok v kráľovskej kaplnke Paláca sv. Jakuba v Londýne. Jedenásťtýždňový princ, ktorého plné meno znie Louis Arthur Charles, je tretím dieťaťom kráľovského páru.

09.07.2018 20:20
Británia Louis princ krst Foto: ,
Kate, vojvodkyňa z Cambridgea držiac v náručí princa Louisa a cantenburský arcibiskup Justin Welby sa rozprávajú pred krstom pred kráľovskou kaplnkou Paláca sv. Jakuba v Londýne v pondelok 9. júla 2018. Princ Louis sa narodil 23. apríla a je piatym v nástupníckej línii na trón. Tretie dieťa Williama a Catherine je šiestym pravnúčaťom kráľovnej Alžbety II. Jeho súrodencami sú princ George (4) a princezná Charlotte (3).
debata (3)

Podľa Kensingtonského paláca, z ktorého vyhlásenia cituje agentúra DPA, sa na 40-minútovom súkromnom obrade zúčastnilo šesť krstných rodičov Louisa; všetci sú priateľmi alebo príbuznými Williama a Catherine. Prítomní boli starí rodičia – princ Charles a vojvodkyňa Camilla, Catherinini rodičia Michael a Carole Middletonovci, jej sestra Pippa Matthewsová s manželom a Catherinin brat James Middleton. Nechýbal ani princ Harry s vojvodkyňou Meghan.

Pippa Middleton a jej manžel James Matthews.
Princ William a jeho deti - princ George a...
+5Princ Harry a jeho manželka Meghan, vojvodkyňa...

Kráľovná Alžbeta II. s princom Philipom sa na krste nezúčastnili vzhľadom na zaneprázdnenosť panovníčky, ktorá onedlho privíta amerického prezidenta Donalda Trumpa a ešte predtým navštívi oslavy 100. výročia založenia Kráľovského letectva. Kensingtonský palác vylúčil, že by kráľovnina absencia súvisela s jej zdravím.

Princa Louisa pokrstil cantenburský arcibiskup Justin Welby. Princ bol zavinutý v replike kráľovskej krstovej róby z bielej čipky a saténu krémovej farby, ktorú použili po prvý raz v roku 1841. V súčasnosti ju vyrába krajčírka britskej kráľovnej Angela Kellyová. Pri krste použili vodu z rieky Jordán a striebornú krstiteľnicu, ktorú dala v roku 1840 vyrobiť kráľovná Viktória.

Princ Louis sa narodil 23. apríla a je piatym v nástupníckej línii na trón. Tretie dieťa Williama (36) a Catherine (36) je šiestym pravnúčaťom kráľovnej Alžbety II. Jeho súrodencami sú princ George (4) a princezná Charlotte (3).

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #krst #princ Louis
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Nezabúdajte na pravidelný príjem vitamínov, kľudne aj v podobe liekov.
Nechýba vám nadšenie ani tvorivosť,...

+ Snažte sa myslieť pozitívne, pomôže to nie len vám, ale aj vášmu okoliu.
Nič nedostanete zadarmo a veľa vecí si...