Smer Karibik! Cleese z Monty Phyton to už nevie v Británii vydržať

12.07.2018 16:09
2015 Tribeca Film Festival - "Monty Python and...
John Cleese, zakladajúci člen komediálnej skupiny Monty Python. Autor: ,

Britský komik, scenárista a producent John Cleese, jeden z členov kultovej komediálnej skupiny Monty Python, opúšťa Britániu a sťahuje sa do Karibiku.

Dôvodom je jeho znechutenie zo lží a malicherností britských médií. Preslávený komik to oznámil v relácii Newsnight britskej televíznej stanice BBC Two.

Britská hviezda, ktorá v roku 1999 odmietla šľachtický titul, je dlhodobým hlasným zástancom volebnej a tlačovej reformy v Británii. Pre svoje útočisko si teraz vybral karibský ostrov Nevis so zhruba 11 000 obyvateľmi, kam sa plánuje presťahovať na jeseň.

Komik je vraj znechutený najmä stavom britských novín. V relácii Newsnight ukázal aj dáta zo správy EÚ, podľa ktorej majú britské tlačené médiá najnižšiu mieru dôvery v celej únii. Osemdesiatročný herec si okrem iného sťažoval aj na debatu o vystúpení Británie z Európskej únie, ktorú označil za „jednu z najviac deprimujúcich vecí v tejto krajine“. Sám pritom odchod Británie z únie v referende v roku 2016 podporoval.

„Hovorili nám strašné lži o tých peniazoch, ktoré by dostala národná zdravotnícka služba NHS,“ povedal Cleese. Na druhú stranu zástancovia zotrvania Británie v EÚ, ako napríklad bývalý premiér David Cameron, využívali zastrašovaciu taktiku, dodáva.

Slávny herec sa tiež pozastavil nad tým, prečo sú Briti do diskusií o brexitu takí zapálení. Väčšina z nich totiž podľa neho vôbec netuší, čo sa v skutočnosti sta­ne.

#Veľká Británie #odchod #médiá #Karibik #John Cleese #Brexit
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Aj keď ráno nestíhate, doprajte si zdravé raňajky, dodajú vám potrebnú energiu.
Nevyberajte si stále tú...

+ Adrenalínovým dobrodružstvám sa radšej vyhnite, dnes nato nemáte žalúdok.
Máte viac sily do práce ako si...

Ponuky zo Zľavy.Pravda.sk