Meg Ryan na festivale v Locarne: Spoznáte v nej romantičku z Lásky cez internet?

05.08.2018 11:30
Meg Ryan
Herečka Meg Ryan - dnes a v roku 1998. Autor: ,

Slávna romantická komédia Láska cez internet vznikla pred 20-timi rokmi. Jej hviezda, 56-ročná Meg Ryan, zavítala do Švajčiarska, na známy festival.

Hollywoodska hviezda Meg Ryan je hosťom filmového festivalu vo švajčiarskom Locarne. Na pódiu si prevzala čestné ocenenie Zlatý leopard a prítomným za poctu s úsmevom poďakovala.

Americká herečka Meg Ryan  dostala cenu Zlatý...
Americká herečka Meg Ryan dostala cenu Zlatý leopard za celoživotné dielo na 71. ročníku filmového festivalu v Locarne. Autor: TASR/AP, Alexandra Wey

„Cítim sa naozaj poctená. Cena pre mňa znamená, že som sa rozhodla správne, keď som sa stala súčasťou malej filmovej komunity, ktorá sa rozhodla prinášať radosť veľkej skupine ľudí,“ odznelo z jej úst na pódiu, ako informuje agentúra DPA. Ocenenie sa počas švajčiarskeho festivalu udeľuje len od roku 2013 a z Locarna si ho už odniesli Faye Dunaway, Mia Farrow či Adrien Brody.

Americká herečka
		Meg Ryan  dostala cenu
		Zlatý...
Americká herečka Meg
		Ryan  dostala cenu
		Zlatý...
+2Americká herečka Meg
		Ryan  dostala cenu
		Zlatý...

56-ročná herečka, ktorú preslávili snímky ako Top Gun (1986), Keď muž miluje ženu (1994), Oddaní láske (1997), Mesto anjelov (1998) či romantická komédia Láska cez internet (1998), na pódium prišla v čiernych šatách na špagetových ramienkach, jej blond hriva jej rozpustená padala na plecia.

V komédii Láska cez internet si herečka zahrala hlavnú postavu spolu s Tomom Hanksom. Práve táto snímka patrí k divácki najobľúbenejším, hoci vznikla už pred dvadsiatimi rokmi. Za rolu majiteľky malého kníhkupectva, Kathleen, získala Ryan nomináciu na Zlatý glóbus. S Hanksom si však zahrala aj v roku 1993 v romantickej snímke Bezsenné noci v Seattli, ktorá takisto u divákov zabodovala.

Meg Ryan  v komédi Láska cez internet.
Meg Ryan v komédi Láska cez internet. Autor: Warner Bros

Herečka bola vydatá za herca Dennisa Quaida, s ktorým má syna Jacka, ktorý prišiel na svet v roku 1992. Rozchod slávna dvojica ohlásila v roku 2000. Blondínka prežila romancu s hercom Russellom Croweom, neskôr do jej života vstúpil muzikant John Mellencamp. Aj tomu vzťahu však odzvonilo.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Tom Hanks #Meg Ryan #Locarno #hviezdy po rokoch
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nekonzumujte dnes toľko sladkostí, nechajte telo oddýchnuť.
Úspech máte na dosah, skúste sa trochu viac...

+ Počasie ešte stále nie je také teplé, ako si myslíte, pozor, je zradné.
Nebuďte nervózny, dnes je len zlý...