Anonymná kritika na internete? Ady Hajdu prežil chvíle, keď ho zabolela

Slovenského herca Adyho Hajdu doslova pohoršujú ľudia, ktorí sa na internete v anonymite, bez servítky na ústach, vyjadrujú na adresu verejne známych osôb a kritizujú ich.

12.08.2018 10:00
Herec Ady Hajdu. Foto:
Herec Ady Hajdu.
debata (7)

Sám sa už totiž podľa vlastných slov niekoľkokrát stal terčom nepríjemných komentárov a miestami ho to aj veľmi zabolelo.

„Mnoho ľudí na internete sa už vyjadrilo k mojej osobe. Raz mi z toho bolo až do plaču. Je neuveriteľné, že si každý môže napísať, čo chce a nakladať druhému človeku, čo chce, a zostať pritom v utajení. To je skrátka hrozné,“ poznamenal v rozhovore.

Komentáre anonymných ľudí pod článkami na internetových stránkach či na sociálnych sieťach preto podľa neho vôbec netreba čítať. „Už som to prestal robiť. Aj manželka mi povedala: ‘Nikdy to nesmieš čítať! Si slobodný človek a musíš zostať slobodný, nesmieš na to odpovedať. Si taký, aký si, a keď sa to niekomu nepáči, nech si píše, čo chce!‘ A tým sa riadim. Nezaoberám sa tým a nečítam to. Chvíľu som bol fakt dotknutý, ako je to možné… Ako to, že ľudia dokážu byť tak zlí a bezcitní…,“ podotkol známy Bratislavčan, ktorý sa, naopak, pokúša vidieť druhých vždy v dobrom svetle.

„Ja hľadám vždy v ľuďoch to dobré. Aj v tých, ktorí sa mýlia. Každý môže spraviť chybu, nikto nie je neomylný. Ale priznáme si to a meníme názory, a to je veľmi dôležité. Mnohí ľudia majú však fixnú predstavu o niekom druhom, sú zadubení vo svojich sieťach a skutočnosť im pritom uniká. A tá agresia je potom strašná,“ uzavrel herec.

7 debata chyba
Viac na túto tému: #internet #anonymita #diskusia #Ady Hajdu

+ Pri chudnutí pomáha veľmi behanie, stačí ak sa tri krát do týždňa premôžete.
Rozlišujte potreby a túžby, aby ste...

+ Posilňovanie imunitného systému vitamínmi a minerálmi zvyšuje odolnosť tela.
Mali by ste začať myslieť na...