Obvinila Weinsteina zo znásilnenia. Ona sama vraj sexuálne útočila na kolegu

Talianska herečka Asia Argento je jednou zo žien, ktorá obvinením filmového producenta Harveyho Weinsteina zo sexuálneho násilia rozpútala kampaň #MeToo.

20.08.2018 11:36
Herečka Asia Argento na zábere z mája 2018. Foto: ,
Herečka Asia Argento na zábere z mája 2018.
debata (2)

Ona sama pritom čelila obvineniu sa sexuálneho útoku. Podľa denníka The New York Times jej hrozil žalobou kvôli údajnému sexuálnemu útoku o 20 rokov mladší herec a hudobník Jimmy Bennett. Štyridsaťdvaročná herečka nedávno spor urovnala tým, že mu zaplatila 380 000 dolárov (8,6 milióna Sk), píše americký denník.

Bennett tvrdil, že Argento na neho sexuálne zaútočila, keď mal len 17 rokov. Vzájomný spor medzi sebou obaja herci urovnali mimosúdne nedlho potom, čo Argento vlani v októbri denníku The New Yorker povedala, že Weinstein ju pred 20 rokmi na festivale v Cannes znásilnil.

Weinsteinova aféra otriasla nielen filmovým svetom, ale prinútila mnohé obete sexuálneho zneužívania zveriť sa so svojimi traumami.

Argento a Bennett si spolu zahrali už vo filme z roku 2004 Srdce je zradná suka, v ktorom stvárnili role matky-prostitútky a jej syna. Bennett tvrdí, že v roku 2013 mal sex s Argentovou v jednom kalifornskom hoteli. V Kalifornii je pritom zákonná veková hranica pre sex 18 rokov.

Bennett vo svojom oznámení zámeru podať žalobu údajne tvrdil, že styk bol pre neho traumatizujúci a poškodil jeho kariéru. The New York Times uviedol, že má k dispozícii aj selfie fotografiu zachytávajúcu Argentovú a Bennetta spoločne v posteli.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #sex #spor #obvinenie #znásilnenie #Asia Argento #MeToo
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Teplý kúpeľ pomôže uboleným a stuhnutým kĺbom, vyskúšajte ho.
Konečne dospejete k rozhodnutiu, či budete...

+ V zimnom období je dobré používať krémy, nevysuší sa vám pokožka.
Stretnutie s finančným poradcom prinesie nové...