Obvinila Weinsteina zo znásilnenia. Ona sama vraj sexuálne útočila na kolegu

20.08.2018 11:36
Herečka Asia Argento na zábere z mája 2018.
Herečka Asia Argento na zábere z mája 2018. Autor: ,

Talianska herečka Asia Argento je jednou zo žien, ktorá obvinením filmového producenta Harveyho Weinsteina zo sexuálneho násilia rozpútala kampaň #MeToo.

Ona sama pritom čelila obvineniu sa sexuálneho útoku. Podľa denníka The New York Times jej hrozil žalobou kvôli údajnému sexuálnemu útoku o 20 rokov mladší herec a hudobník Jimmy Bennett. Štyridsaťdvaročná herečka nedávno spor urovnala tým, že mu zaplatila 380 000 dolárov (8,6 milióna Sk), píše americký denník.

Bennett tvrdil, že Argento na neho sexuálne zaútočila, keď mal len 17 rokov. Vzájomný spor medzi sebou obaja herci urovnali mimosúdne nedlho potom, čo Argento vlani v októbri denníku The New Yorker povedala, že Weinstein ju pred 20 rokmi na festivale v Cannes znásilnil.

Weinsteinova aféra otriasla nielen filmovým svetom, ale prinútila mnohé obete sexuálneho zneužívania zveriť sa so svojimi traumami.

Argento a Bennett si spolu zahrali už vo filme z roku 2004 Srdce je zradná suka, v ktorom stvárnili role matky-prostitútky a jej syna. Bennett tvrdí, že v roku 2013 mal sex s Argentovou v jednom kalifornskom hoteli. V Kalifornii je pritom zákonná veková hranica pre sex 18 rokov.

Bennett vo svojom oznámení zámeru podať žalobu údajne tvrdil, že styk bol pre neho traumatizujúci a poškodil jeho kariéru. The New York Times uviedol, že má k dispozícii aj selfie fotografiu zachytávajúcu Argentovú a Bennetta spoločne v posteli.

#sex #spor #obvinenie #znásilnenie #Asia Argento #MeToo
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Nezaťažujte si telo neustále rôznymi nezdravými produktami.
Urobte si poriadok vo financiách, súrne to už...

+ Slnečné dni využite na prechádzky v prírode, prospeje vám to.
Rozširujte si svoje kontakty a komunikujte,...