Rodina Princea zažalovala lekára, ktorý mu predpísal lieky proti bolesti

25.08.2018 15:00
Prince
Spevák a hudobník Prince na zábere z roku 1997. Autor: ,

Podľa nich Michael Schulenberg zlyhal pri liečbe interpretovej závislosti od opiátov, čo mohlo zabrániť smrteľnému predávkovaniu sa v roku 2016.

V žalobe, ktorú podali tento týždeň na súde v Hennepin County, uviedli, že „Schulenberg a iní mali možnosť a povinnosť počas niekoľkých týždňov pred Princeovou smrťou diagnostikovať a liečiť Princeovu závislosť od opiátov a predísť jeho úmrtiu. V tejto úlohe však zlyhali“. Lekár obvinenia odmieta.

Prince, celým menom Prince Rogers Nelson, sa narodil 7. júna 1958 v Minneapolise v muzikantskej rodine. Ako sedemročný sa začal učiť hrať na klavír, v 13 rokoch nasledovala gitara a o rok neskôr bicie. Interpret je považovaný za jedného z najväčších hudobných novátorov. Vo svojej tvorbe kombinoval množstvo žánrov ako funk, soul, rock, pop, džez alebo r'n'b. Debutoval v roku 1978 albumom For You. Odvtedy ponúkal nové nahrávky takmer každý rok, pričom vydal 39 štúdioviek. Svoj posledný album HITnRUN Phase Two vydal v decembri 2015. Na celom svete predal viac ako 100 miliónov kópií nahrávok, na konte má sedem cien Grammy, štyri MTV Video Music Awards, jeden Zlatý glóbus aj Oscara. V roku 2004 ho uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy a podľa amerického magazínu Rolling Stone je 27. najlepším interpretom všetkých čias. Ako herec sa predstavil vo filmoch Purpurový dážď (1984), Pod višňovým mesiacom (1986) alebo Graffiti Bridge (1990). Dva razy sa oženil aj rozviedol. Zomrel 21. apríla 2016 vo veku 57 rokov. Príčinou bolo neúmyselné predávkovanie sa fentanylom.

#lieky #úmrtie #žaloba #Prince
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dbajte v tomto období na teplé počasie a nepodceňujte počasie.
Doprajte si všetko čo potrebujete, avšak...

+ Myslíte aj na seba a oddýchnite si, zúfalo to potrebujete.
Nie je všetko také ako si myslíte,...