Ornella Muti chce získať ruské občianstvo! Pre Putina kedysi poriadne pykala

Talianska herečka Ornella Muti by chcela získať ruské občianstvo. O herečkinom želaní informovala agentúra TASS.

04.09.2018 13:03
Ornella Muti Foto: ,
Talianska herečka Ornella Muti na archívnom zábere.
debata

O tom, že jedna z najkrajších herečiek filmovej histórie, zvažuje žiadosť o ruské občianstvo, sa špekuluje už od roku 2016, kedy si v ruskej metropole kúpila byt. Jej právni zástupcovia uviedli, že žiadosť ešte nepodala.

„Mám byt v Moskve a povolenia na pobyt, ale nemám ruský pas,“ povedala v pondelok Muti. „Rada by som získala ruské občianstvo. Prečo nie?“ odpovedala na otázku agentúry TASS. „Môj starý otec bol za cárskych čias lekárom a babička pianistkou. Niekto z rodiny aj spieval. Ruské korene by mohli čiastočne vysvetliť, prečo bola naša rodina tak umelecky zameraná,“ ​​uviedla herečka.

Ornella Muti sa narodila 9. marca 1955 v Ríme ako Francesca Romana Rivelliová neapolskému novinárovi a estónskej sochárke. Jej filmovú kariéru odštartoval režisér Damiano Damiani, ktorý ju už ako štrnásťročnú obsadil do hlavnej úlohy v snímke Najkrajšia manželka. V tejto mafiánskej dráme hrala po boku herca Alessia Orana, za ktorého sa o päť rokov vydala.

V Hollywoode síce neprerazila, ale v Európe natočila osem desiatok snímok, v ktorých režiséri vsádzali najmä na jej tajomný sexappeal. Často lámala mužom srdcia v komédiách i drámach, z ktorých k tým známejším patria Kronika vopred ohlásenej smrti či Swannova láska.

V roku 2012 debutovala Muti aj na javisku. V tejto súvislosti si však pred niekoľkými rokmi vyslúžila trest väzenia a pokutu 600 eur, ktoré jej súd vymeral za podvod z decembra 2010. Vtedy odriekla divadelné predstavenie kvôli údajnej chorobe (poslala aj falošné potvrdenie práceneschopnosti), aby sa mohla zúčastniť v Petrohrade na dobročinnej večeri celebrít s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Súd jej umožnil vyhnúť sa trestu väzenia tým, že okrem pokuty zaplatí ešte 30 000 eur na pokrytie náhrady škôd.

Na charitatívnom večere v roku 2010 sa zúčastnili okrem Mutiovej aj herci Gérard Depardieu, Vincent Cassel, Monica Bellucci, Kurt Russell, Sharon Stone či Mickey Rourke.

debata chyba
Viac na túto tému: #byt #Rusko #občianstvo #žiadosť #Ornella Muti

+ Pridanie zelene do vašej pracovnej plochy môže zvýšiť vašu kreativitu.
Využívanie finančných aplikácií pomáha...

+ Pravidelné prestávky počas práce znižujú stres a zvyšujú produktivitu.
Nerobte si z nikoho srandu, ani vy ste...