TWiiNS-ky poplietli hlavu Tomečkovi! Aha, aký je z nich celý paf

V novom klipe k retro novinke Samuela Tomečka, Motýlik, si zahrali sestry Nízlové aj Otto Weiter. Pozrite si ho!

13.09.2018 08:30
Daniela a Veronika Nízlové. Foto:
Sestry Daniela a Veronika Nízlové.
debata

Samuel Tomeček prichádza s hudobnou retro novinkou s názvom Motýlik. Nadviazal ňou na album Ikony, ktorý vydal v novembri minulého roka. Autorom textu skladby je producent a gitarista Samuel Kovács, s ktorým Tomeček spoločne napísal hudbu k skladbe Motýlik. Režisérom videoklipu je Martin Miko.

"S hudobným nápadom prišiel gitarista Samo Kováč, mal už aj názov, vedel, že sa to musí volať Motýlik. Napísal aj text, ktorý bol z jeho života. Preto sme aj klip zvolili tak, aby korešpondoval s celou témou. Zároveň povedal, či neurobíme niečo na ľudovejšiu nôtu, ale tanečné, retro so zachovaním prvkov najznámejších slovenských spevákov, či už Karola Duchoňa alebo Františka Krištofa Veselého, ale aby to bol Samo Tomeček,“ povedal pre TASR spevák.

Videoklip nakrúcali na viacerých miestach na Slovensku. Prvé zábery vznikli na Základnej škole na Tupolevovej v Bratislave, ktorú deväť rokov navštevoval aj samotný spevák. „Zaujímavosťou je, že pani učiteľka Zuzka, ktorá v klipe vystupuje so mnou, bola mojou prvou učiteľkou,“ spresnil Samuel. V klipe účinkuje aj spevácke duo TWiiNS a spevák Otto Weiter.

„Sestry Danielu a Veroniku Nízlové z dua TWiiNS mám veľmi rád, sú neskutočne pozitívne. Počas celého nakrúcania som ich nevidel inak ako usmiate, aj keď sme pracovali od skorého rána. Spoznali sme sa asi pred 12 rokmi na jednej akcii, kde sme vystupovali, a odvtedy sme kamaráti. V rámci koncepcie klipu s dvojčatami som si nevedel predstaviť lepšiu dvojicu a som veľmi rád, že prijali pozvanie účinkovať v našom klipe. Otto Weiter bol takisto skvelý, plný svojej typickej dobrej energie. Som rád, že sa nechal nahovoriť na spoluprácu,“ uviedol spevák a dodal, „musím sa priznať, že samotné nakrúcanie bolo dosť náročné. Príprava na nakrúcanie nebola jednoduchá. Museli sme nájsť vhodnú triedu, celú ju premeniť tak, aby pripomínala časy minulé… Lavice, tabuľu, stoličky, všetko vymeniť, naozaj to bola fuška. Zároveň sme museli nájsť retro oblečenie pre celú kapelu a pre hostí, ktorí v klipe účinkujú. Niečo sme našli v obchodoch, niektoré kúsky nám požičali aj naši známi a rodina. Podarilo sa nám nájsť kaviareň v Bratislave, ktorá nám zahrala do karát, pretože je v nej retro úplne všetko.“

V tomto štýle plánuje na jeseň spevák nahrať ešte niekoľko pesničiek, november si necháva voľný, pretože už chce dokončiť doktorandské štúdium.

debata chyba
Viac na túto tému: #Twiins #Samuel Tomeček #Motýlik

+ Buďte otvorení novým skúsenostiam, prinášajú nové perspektívy a inšpiráciu.
Dávajte si pozor, aby ste sa...

+ Práca s ľuďmi vás dosť vyčerpáva, skúste ju obmedziť aspoň na krátku chvílu.
Aktívne počúvanie a komunikácia sú...