Eminem sa kajá za homosexuálnu nadávku. Ale naozaj to myslí úprimne?

Americký rapper Eminem si nebol istý, či použiť na svojom novom albume Kamikaze homofóbnu nadávku v časti skladby Fall, v ktorej "dissuje" rappera známeho pod menom Tyler, The Creator.

16.09.2018 12:00
Raper Eminem na archívnom zábere. Foto: ,
Raper Eminem na archívnom zábere.
debata

Eminem to uviedol na propagačnom videu k novému albumu, ktoré umiestnil na svoj kanál na portáli YouTube. Eminem podľa vlastných slov „rozmýšľal, či nezašiel priďaleko“, keď na pomenovanie konkurenčného rappera použil výraz „teploš“. Ako píše britská BBC, ten síce niekedy používajú aj samotní homosexuáli, v ich podaní však nemá negatívny náboj, zatiaľ čo v ironickej rapovej skladbe určite áno.

„Uvedomil som si, že v mojej snahe uraziť ho (rapera Tyler, The Creator – pozn. SITA), som sa dotkol aj mnohých iných ľudí. Bola to jedna z tých vecí, ku ktorým som sa stále vracal a hovoril si, že z nich nemám najlepší pocit,“ povedal Eminem na novom videu.

Ako pre BBC povedala El Hunt, známa britská hudobná publicistka, ktorá píše pre New Musical Express (NME), je síce pekné, že Eminem sa takto čiastočne ospravedlnil, no je podľa nej otázne, ako vážne to so svojím ospravedlnením myslí. „Ak si naozaj myslel, že tým zachádza priďaleko, no tak to potom asi v prvom rade vôbec nemal vydávať,“ povedala Hunt.

Od tejto časti textu skladby Fall sa už dávnejšie dištancoval aj Justin Vernon z kapely Bon Iver, ktorý napísal a naspieval jej inú časť, no ako vraví, konečný výsledok vrátane inkriminovanej formulácie počul až dodatočne.

BBC pripomína, že najmä Eminemove prvé albumy sú plné vysmievania sa z ľudí inej sexuálnej orientácie. Na druhej strane BBC píše, že Eminem je veľkým priateľom s Eltonom Johnom, ktorý o ňom vyhlásil, že nemá homofóbne názory.

debata chyba
Viac na túto tému: #homosexualita #Eminem #nadávka

+ Nové tetovanie nevyjde a tak sa ocitnete v nepríjemnej situácii.
Brigáda, s ktorou ste počítali sa...

+ Nečakane sa prejaví alergia na lieky, ktoré ste doteraz bežne užívali.
Nakupujte, výpredaje sú v plnom prúde a...