Z Rihanny je veľvyslankyňa Barbadosu. Premení rodný ostrov?

23.09.2018 10:00
Speváčka Rihanna na akcii v New Yorku.
Speváčka Rihanna na akcii v New Yorku. Autor: ,

Barbadoská vláda vymenovala speváčku Rihannu za veľvyslankyňu.

Rodáčka z barbadoskej obce Saint Michael sa stala „mimoriadnou a splnomocnenou veľvyslankyňou“, ktorej úlohou je podpora vzdelania, turizmu a investícií.

Premiérka Barbadosu Mia Amor Mottleyová sa vyjadrila, že je poctená odovzdať 30-ročnej umelkyni takýto titul. „Rihanna veľmi miluje túto krajinu, a to sa odráža na jej filantropii, hlavne v oblastiach zdravotníctva a vzdelania. Taktiež ukazuje svoj patriotizmus v tom, čo dáva tejto krajine, a naďalej si ostrov cení ako svoj domov,“ uviedla predsedníčka vlády vo vyhlásení.

Ako tiež uviedla, s ohľadom na interpretkin „kreatívny postreh a šikovnosť v podnikaní", je vhodné, aby ju vláda zapojila a dala jej väčšiu právomoc, „aby mala rozhodujúcejšiu úlohu pri premene Barbadosu“.

Samotná Rihanna uviedla, že „nemôže byť pyšnejšia“, že dostala takýto titul vo svojej vlasti. „Každý Barbadosan zohrá svoju úlohu v súčasnom úsilí a som pripravená a nadšená z toho, že prevezmem zodpovednosť. Teším sa na prácu s premiérkou Mottleyovou a jej tímom na premene Barbadosu,“ uviedla speváčka.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#Rihanna #veľvyslanectvo #Barbados
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Vyhýbajte sa sladkému a fast foodom, zbytočne ste tak cvičili.
Nemôžete si za peniaze kúpiť všetko, ani...

+ Nájdite si záľubu, ktorá vás bude baviť a budete sa jej venovať.
Práce máte už po krk, zoberte si voľno a...