Celeste Buckingham kritizovali za celulitídu. Toto sú jej slová (úder) späť!

Celulitída? Áno, Celeste Buckingham ju má. Na kritiku, ktorá sa týkala tohto jej nedostatku, neváhala zareagovať na sociálnej sieti. Jej odkaz má povzbudiť aj iné ženy.

01.10.2018 16:25
debata (5)
Speváčka Celeste Buckingham (vľavo) a jej... Foto: Profimedia
Celeste Buckingham (vľavo) a jej sestra Carmel Buckingham Speváčka Celeste Buckingham (vľavo) a jej sestra Carmel Buckingham na akcii Bratislavské módne dni.

Známa speváčka, ktorá sa kedysi zúčastnila na súťažnej speváckej šou Superstar, sa presadila nielen na slovenskej scéne a môže sa hrdiť viacerými úspechmi. Keď sa však nedávno objavila na módnej prehliadke v Bratislave, výsledkom boli okrem iného aj momentky jej odhalených stehien v minišatách.

Buckingham zareagovala na komentár, ktorý fotografie sprevádzal. A hoci sa nepustila priamo do novinárskej obce, bolo jasné, že takéto slová mieria viacerými smermi. Kritikom, ale aj tým, ktorí sa kritiky boja a neustále ju riešia.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Chcela. Teda, nemala som to v pláne, ale keď už sú vidieť moje takzvané “nedostatky” tak aspoň k fotkám niečo poviem aj ja. Keď som mala 17, bojovala som s anorexiou. Keď som túto psychickú chorobu konečne prekonala, tak som sa presťahovala do Ameriky a pribrala nemálo kíl. Keď som sa rozchadzala s mojím bývalým priateľom Matejom, tak som sa dlhšie trápila po rozchode a opäť som schudla. Počas natáčania filmu Bajkeři som kvôli hereckéj role schudla 16 kíl. Tento rok som opať pribrala vďaka plnému pracovnému rozvrhu. A nič by som nezmenila. Celý môj životný pribeh je zapisaný na mojom tele. Vačšina žien má strie alebo cellulitídu, ale nie sú to podľa mňa nedostatky. Je to súčasťou môjho ozajstného ‘ja’. Je to moja genetika, že sa mi neustále mení moje telo a ak mám byť veľmi uprimná, už nie som ženou, ktorá túži po fyzickej dokonalosti, ale tužím po tom, aby som bola dobrým človekom, a aby sme si zmenili vnímanie žien. Dokonalá žena pre mňa je každá žena, ktorá sa snaži byť lepšia každý den. Vďaka takýmto člankom ako práve tento ženy neustále boja, či sú dostatočne krásne, mladé baby prestanú jesť aby vyzerali štíhlejšie, mladí chlapi si v hlave vytvoria umelú predstavu, ako má ich budúca priateľka vyzerať, ženy sa súdia navzájom a závidia chudšej, dokonalejšej babe, lebo zo všetkých strán sa to očakáva. Ale ja som sa už rozhodla. Ja nechcem byť dokonalá. Chcem byť autentická. Chcem byť sama sebou a získať rešpekt a obdiv nie za to, že mám perfektnú postavu. Ale za svoju osobnosť. A to sa vo fitku alebo u lekárky na procedurách nedá kupiť. #bodypositivity #effyourbeautystandards #loveyourself

Príspevok, ktorý zdieľa Celeste Buckingham (@celbuckingham),

„Keď už sú vidieť moje takzvané “nedostatky” tak aspoň k fotkám niečo poviem aj ja. Keď som mala 17, bojovala som s anorexiou. Keď som túto psychickú chorobu konečne prekonala, tak som sa presťahovala do Ameriky a pribrala nemálo kíl. Keď som sa rozchadzala s mojím bývalým priateľom Matejom, tak som sa dlhšie trápila po rozchode a opäť som schudla. Počas natáčania filmu Bajkeři som kvôli hereckéj role schudla 16 kíl. Tento rok som opať pribrala vďaka plnému pracovnému rozvrhu. A nič by som nezmenila. Celý môj životný pribeh je zapísaný na mojom tele,“ uviedla na Instagrame Buckingham, ktorú nedávno ocenili aj na cenách SOZA.

„Vačšina žien má strie alebo celulitídu, ale nie sú to podľa mňa nedostatky. Je to súčasťou môjho ozajstného ‘ja’. Ak mám byť veľmi úprimná, už nie som ženou, ktorá túži po fyzickej dokonalosti, ale tužím po tom, aby som bola dobrým človekom, a aby sme si zmenili vnímanie žien. Dokonalá žena pre mňa je každá žena, ktorá sa snaží byť lepšia každý deň,“ pokračovala speváčka, ktorá si myslí, že mnohé mladé ženy sa stále boja, či sú dostatočne krásne a mladí muži si zase vytvoria nereálne umelé predstavy o svojich vyvolených.

„Ženy sa súdia navzájom a závidia chudšej, dokonalejšej babe, lebo zo všetkých strán sa to očakáva. Ale ja som sa už rozhodla. Ja nechcem byť dokonalá. Chcem byť autentická. Chcem byť sama sebou a získať rešpekt a obdiv nie za to, že mám perfektnú postavu. Ale za svoju osobnosť,“ uzavrela svoj odkaz Celeste Buckingham, ktorú na podujatí sprevádzala sestra Carmel.

© Autorské práva vyhradené

5 debata chyba
Viac na túto tému: #Celeste Buckingham #kritika #Instagram #celulitída #odkaz

+ Vyčistite si myseľ, zlé myšlienky vám môžu spôsobiť žalúdočné ťažkosti.
Robte to, čo vás baví, aj keď to nebude...

+ Vdýchnite hlboko, uvoľnite stres a pocítite väčšie šťastie.
Váš cieľ je na skok od vás, preto sa teraz určite...