Nevraživosť v Česku, lebo som Slovenka? Takto to vidí Táňa Pauhofová

, 13.10.2018 09:00
Herečka Táňa Pauhofová na vyhlásení cien Český...
Herečka Táňa Pauhofová na vyhlásení cien Český lev. Autor:

Aj svoj zatiaľ posledný film nakrúcala herečka Táňa Pauhofová v susednom Česku. Patrí tam medzi najobsadzovanejšie herečky. Čím je pre ňu práca u susedov príťažlivá?

„Úprimne, ja to až tak nerozlišujem. Narodila som sa v Československu, môj oco žije so svojou rodinou v Čechách, to znamená, že ja Čechy nepovažujem za cudziu krajinu, kde vycestúvam za prácou. Boli vždy súčasťou môjho domova,“ uviedla pre TV Pravda Pauhofová.

Herectvo je jej profesiou a ako herečku ju v prípade filmov oslovujú viac do Česka, v rodnej krajine hrá viac v divadle, prípadne v televíznych projektoch. „Občas sa pošťastí aj nejaký film. Keby ich bolo viac, bola by som len rada,“ odvetila.

Keďže v súvislosti s prácou Slovákov v susednom Česku (rovnako ako o práci slovenských herečiek a hercov v českom filme) sa zvykne písať aj o nevraživosti či závisti, opýtali sme sa ako atmosféru vníma známa ryšavka.

„Počula som o tom aj ja. Ale takisto som o tom počula aj vice versa, od kamarátov a známych z Čiech, ktorí mali možnosť pracovať na Slovensku,“ vysvetlila Pauhofová. Nezáleží podľa nej na tom, odkiaľ človek je, ale čo dokáže a aká je to osobnosť. Viac si pozrite v našom videu.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#práca #Česko #film #nakrúcanie #Táňa Pauhofová #nevraživosť
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Uvoľnite sa, stále riešite životy druhých a na svoj zabúdate.
Nepremárnite ani sekundu, choďte si za...

+ Nezabúdajte na preventívne prehliadky, môžu vám len pomôcť.
Nezabúdajte na svoje sny, napĺňajte ich...