Speváčka Vanda si nočný život v Buenos Aires užíva

Slovenská speváčka Vanda sa v týchto dňoch pripravuje na ďalší koncert v Buenos Aires.

23.10.2018 14:30
V 238 Foto:
Slovenská speváčka Vanda.
debata

Po úspechu, ktorý v argentínskej metropole zožala ešte počas leta, sa tam predstaví aj 31. októbra v rámci hudobného cyklu BrotArt, ktorý sa koná raz do mesiaca v jednom z klubov v najstaršej a najnavštevovanejšej štvrti priamo v srdci mesta.

"V Buenos Aires sme prvý raz hrali v auguste, a to hneď v legendárnom klube The Roxy Live, z čoho sa nesmierne teším. Bolo to úžasné. Je to kultový podnik vo štvrti Palermo, známej nespočetným množstvom barov, hudobných a tanečných klubov, reštaurácií, vyzdobených ulíc a podnikov preplnených ľuďmi v každom veku. V Palerme to proste žije a každú noc sa tu človek cíti ako na nejakej veľkej oslave,” opísala Vanda nočný život v Buenos Aires.

Na letný koncert v The Roxy Live spomína dodnes s úsmevom na tvári. “S kapelou sme dlhé mesiace predtým skúšali, aranžovali a kalibrovali v štúdiu zvuk. Pripravovali sme sa na to, aby to na tom vystúpení znelo čo najlepšie. Našťastie, podarilo sa a so zvukom som aj dnes spokojná. Vytvorili sme dva sety, jeden elektronický a jeden akustický a používame ich podľa typu vystúpenia, niekedy ich aj kombinujeme,“ vysvetlila speváčka. Na blížiacom sa koncerte odprezentuje najmä album Valor (2017), priestor však dostane i niekoľko starších piesní prerobených do nových verzií a chýbať nebudú ani covery známych anglických a španielskych hitov.

Keď Vanda práve nekoncertuje či netvorí s kapelou nové pesničky, nadväzuje predovšetkým kontakty s lokálnymi hudobníkmi a umelcami, s ktorými by chcela robiť zaujímavé hudobné spolupráce. „Niektoré z nich sa už stali aj realitou. V posledných týždňoch ma zopár kapiel pozvalo spievať ako hudobného hosťa na ich koncerty, okrem toho sme sa pustili aj do cover videí, ale to skôr tak na okraj, je to zábava. Hudobná scéna v celej Latinskej Amerike sa konečne otvára aj pre ženy a cítim potrebu spievať a tvoriť najmä s nimi, povzbudzovať sa navzájom, je tu veľa príležitostí a veľa talentu,” poznamenala speváčka.

So svojou kapelou sa momentálne sústredí najmä na aktuálny album Valor. Je to podľa jej slov projekt, ktorému by sa chcela venovať ešte dlho. Rada by si okolo neho dokonca vybudovala celú jednu etapu svojej hudobnej kariéry.„Mám k tým skladbám ešte zopár ďalších nápadov, okrem akustických verzií chcem postupne vydávať aj remixy či prerábky. Jedna už je aj hotová, pred pár dňami sme ju zverejnili na YouTube. Spravili sme live verziu pesničky Mar Adentro, mojej obľúbenej, a urobili k nej videoklip z koncertu v Roxy. Neviem, čím to je, ale Buenos Aires je pre mňa ako magnet, to mesto pulzuje vo dne v noci a má naozaj strhujúcu atmosféru. V blízkej budúcnosti by som sa tam rada aj presťahovala, zatiaľ je to však len v rovine úvah,“ prezradila Vanda.

Mladá interpretka, ktorá v septembri oslávila 32 rokov, pôsobí zároveň na hudobnej škole Estudio Vocal v meste Santa Fe, kde učí spev a v týchto dňoch sa už intenzívne podieľa aj na prípravách dvoch koncoročných galavečerov svojich žiakov. „Je s tým dosť práce,ale ten výsledok bude stáť za to. Keďže sme mali veľa záujemcov a na každom galavečeri môže vystúpiť maximálne 15 žiakov, robili sme minulý týždeň konkurz. Idea galavečera je umožniť žiakom zúčastniť sa na veľkej šou so všetkým, čo k tomu patrí. Pripravujú sa na to celé dva mesiace, a to nielen na regulárnych hodinách spevu, ale aj na rôznych workshopoch, ktoré pre nich pripravujeme,“ priblížila speváčka.

Na Slovensko už tento rok zrejme nezavíta. „Chcem si nájsť v Argentíne teraz takú rutinu, tak zostanem najbližšie mesiace tu. Ak sa však naskytne nejaká príjemná príležitosť, veľmi rada prídem aj na Slovensko – klamala by som, ak by som povedala, že mi nechýba. Stále spolupracujem aj so slovenskými producentmi a umelcami, s ktorými píšem texty a melódie a cez Skype robím songwriting sessions. Tie mám naozaj rada, takáto kreatíva sa v tejto dobe už dá robiť, nech ste kdekoľvek na svete, a to je super,“ uzavrela Vanda.

debata chyba
Viac na túto tému: #Buenos Aires #speváčka Vanda

+ Neprestávajte cvičiť, začiatky máte úspešne za sebou tak pokračujte.
Nesťažujte sa na šéfa, ak ste...

+ Dobrú náladu počas dňa vám zaručí príjemná hudba a dobrá spoločnosť.
Váš bankový účet je na tom veľmi dobre,...