Veselé! Vojvodkyňu Meghan na Fidži rozosmial lietajúci koberec

23.10.2018 16:21
Meghan
Vojvodkyňa Meghan a princ Harry pricestovali na súostrovie Fidži. Autor: ,

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu zavítali na Fidži. Už pri vystúpení z lietadla ich privátal silný vietor, ktorý sa pohral s účesom tehotnej Meghan. Ale následne potrápil aj organizátorov.

Na manželov čakal na letisku červený koberec, ktorý však zažal pred očami Harryho a Meghan poletovať práve kvôli silnému vetru. Koberec bolo nutné „chytiť“ a počkať, kým sa vietor aspoň na chvíľu utíši. Mladomanželov na letisku prijal premiér Fidži Frank Bainimarama.

Vojvodkyňa Meghan a princ Harry pricestovali na...
Vojvodkyňa Meghan a princ Harry pricestovali na súostrovie Fidži. Autor: Reuters, POOL

Veselé privítanie však vyčarovalo úsmevy na tvárach dvojice, ktorej cesta sa z Austrálie presunula práve na Fidži. Na vojvodu a vojvodkyňu zo Sussexu čakali v uliciach hlavného mesta Suva aj napriek miernemu dažďu a vetru tisícky zvedavcov s britskými i národnými vlajkami, ako aj dobroprajnými transparentmi, a zdravili prechádzajúcu kolónu vozidiel. Z letiska smerovali kroky dvojice na oficiálny tradičný uvítací ceremoniál v parku v centre mesta, ktorý bol podobný tomu, aký v roku 1953 v Suve zažila aj Harryho stará mama kráľovná Alžbeta II. Harry počas neho ochutnal aj tradičný nápoj kava.

Vojvodkyňa Meghan a princ Harry pricestovali na...
Vojvodkyňa Meghan a princ Harry pricestovali na súostrovie Fidži. Autor: SITA/AP, Kirsty Wigglesworth

Meghan sa výberom šiat opäť trafila do čierneho, či tento raz skôr do bieleho. Z lietadla vystúpila v šatách značky Zimmermann v hodnote takmer 400 libier, ku ktorým zvolila aj štýlový klobúčik a čierne lodičky. I keď šik klobúčik si musela na Fidži neustále pridŕžať, inak by jej odletel.

Vojvodkyňa Meghan a princ Harry pricestovali
		na...
Vojvodkyňa
		Meghan a princ Harry pricestovali
		na...
+3Vojvodkyňa Meghan a
		princ Harry pricestovali
		na...

V roku 1953, teda pred 65-timi rokmi, zavítali na Fidži aj kráľovná Alžbeta II. spolu s manželom. Dostalo sa im veľmi podobného privítania – čo sa pohostenia či programu týka. Princ Harry s manželkou stvávia na Fidži tri dni, následne budú ich kroky smerovať do Tonga.

Vojvodkyňa Meghan a princ Harry pricestovali na...
Vojvodkyňa Meghan a princ Harry pricestovali na súostrovie Fidži. Autor: Reuters, POOL

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#Austrália #Fidži #vojvodkyňa Meghan
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku