Barmošová ako moderátorka Česko-Slovenského plesu! Kto bude po jej boku?

24.10.2018 15:25
Lucia Barmošová: Najžiadanejšie sú moje...
Moderátorka Lucia Barmošová. Autor:

Hosťami šiesteho ročníka Česko-Slovenského plesu, ktorý sa uskutoční 16. februára v pražskom Obecnom dome, budú Hana Zagorová, No Name, Mária Čírová, Adam Ďurica či Vladimír Kerndl s dcérou Terezou Kerndlovou.

Návštevníci a návštevníčky podujatia sa tiež budú môcť tešiť na Rozhlasový Big Band Gustava Broma pod taktovkou Vladimíra Valoviča doplnený o sláčikovú sekciu či ľudové súbory a cimbalové muziky z oboch krajín. Slávnostný večer budú moderovať Lucia Barmošová a Martin Dejdar.

Aj šiesty Česko-Slovenský ples tradične vzdá hold významným českým a slovenským historickým míľnikom. Program plesu bude venovaný 30. výročie Nežnej revolúcie a ponesie sa tiež v duchu osláv polstoročia od konania prvého slovenského plesu v Prahe.

"V roku 1969 po vzniku federácie bol v Prahe založený Miestny odbor Matice slovenskej, ktorý 23. apríla 1969 zorganizoval v sídle federálneho Ministerstva zahraničných vecí v Černínskom paláci takzvaný Spoločenský zoznamovací večer. Hostí večerom sprevádzala trojica Miroslav Horníček, Milan Lasica, Július Satinský s tanečným orchestrom. Dodnes sa o ňom hovorí ako o ‘prvom slovenskom plese v Prahe’. Týmto prvým spoločenským večerom sa vlastne založila tradícia každoročne konaných spoločenských večerov česko-slovenského priateľstva. Po Nežnej revolúcii a od rozdelenia federácie už pod oficiálnym názvom Slovenský ples, kontinuálne konaným až do roku 2008. A práve na jeho odkaz nadväzuje Česko-Slovenský ples, ktorý je nielen pripomienkou, ale tiež živým dôkazom pokračujúcich nadštandardných vzťahov medzi Čechmi a Slovákmi,” vysvetlil riaditeľ plesu Radovan Čaplovič.

#Lucia Barmošová #Česko-slovenský ples
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Podstúpite všetky vyšetrenia, až potom môžete robiť rozhodnutia.
Hádkami v práci si len sami škodíte,...

+ Dávajte si pozor čo večer zjete, je to veľmi dôležité.
Každé klamstvo a podvody skôr či neskôr vyjdú na...