Pavol Hammel čoskoro oslávi okrúhlu 70-ku! Špeciálny darček dostal v predstihu

30.10.2018 00:00

Legendárny skladateľ a spevák, ktorý sa narodil 7. decembra 1948, v tomto roku oslavuje niekoľko výročí.

Jeden z legendárnych albumov „Zvoňte zvonky“ má 50 a jeho skupina The Jets neskôr premenovaná na Prúdy slávi 55 rokov na scéne. Všetky jubileá, aj s jeho 70-kou, oslávi na koncertnej šnúre spolu s kapelou Prúdy THE BEST OF TOUR, s ktorou prejde celé Slovensko a Česko. Originálnym blahoželaním k výročiam je špeciálne vydanie časopisu Rock History Speciál.

Pavol Hammel oslávi v decembri 70-ku.
Pavol Hammel oslávi v decembri 70-ku. Autor: René Miko

104 strán o Pavlovi Hammelovi a jeho vyše 50-ročnej hudobnej ceste. To je druhé špeciálne vydanie časopisu Rock'n'All, ktoré sa rodilo v Prahe v redakcii tohto časopisu pod editorským vedením Pavla Víška. Pavol Hammel sa tak po Radimovi Hladíkovi stal ďalším československým hudobníkom, ktorému vychádza samostatné profilové číslo časopisu.

„Zostaviť takýto časopis si určite muselo vyžiadať enormnú prácu. Už samotný nápad, s ktorým prišlo české vydavateľstvo Rock History s kolektívom autorov pod editorským vedením Pavla Víška je pre mňa úžasný. Som veľmi vďačný, že tento Special je venovaný mne. Citujem "je to mozaikový portrét, ktorý priblíži jeho široký umelecký záber“. Myslím,že žiadny autor by s takým prehľadom a fundovane nevedel opísať celú anabázu mojej tvorby, tým pádom aj života,“ konštatuje Pavol Hammel.

Okrem úplnej diskografie sú v časopise články o rôznych hudobných zoskupeniach a spojeniach, s ktorými Pavol Hammel hrával – The Jets, Prúdy, Collegium Musicum, Radim Hladík. Nechýbajú rozhovory s jeho dvornými textármi Kamilom Peterajom a Borisom Filanom.

"Nie je to len o mne. Je to aj o spolupracov­níkoch, hudobníkoch, textároch, o tvorbe a pocitoch čo sme prežívali. Som rád, že si v Čechách ako samozrejmosť niekto všimol, že mám nejaké jubileum a asi by bolo vhodné niečo k tomu spraviť, vymyslieť, zhromaždiť, zrealizovať, zaplatiť a vydať. Vďaka tomuto záslužnému počinu vydavateľstva, ako aj všetkých, ktorí prispeli článkami, recenziami, hodnoteniami súvislostí, názormi na jednotlivé tvorivé etapy, fotografiami a spomienkami, ja nemusím už nič bilancovať. Všetko je tam, teším sa z toho a ďakujem,“ dopĺňa Pavol Hammel.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#výročie #Pavol Hammel #Prúdy
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Doprajte si dostatok spánku a odpočinku, potrebujete ho.
Nie je nič čo by ste nedokázali ak sa preto...

+ Nezabúdajte na preventívne prehliadky, môžu vám len pomôcť.
Nezabúdajte na svoje sny, napĺňajte ich...