Rodina Chrisa Cornella žaluje jeho lekára. Zabil ho liekmi, tvrdia

02.11.2018 16:03
Spevák Chris Cornell 2008
Spevák Chris Cornell zomrel vo veku 52 rokov. Autor: ,

Rodina zosnulého amerického speváka Chrisa Cornella, člena formácie Soundgarden, žaluje jeho lekára.

Hudobníkova manželka Vicky Cornell a ich dve deti Toni a Christopher v žalobe uviedli, že lekár pacientovi predpísal lieky proti úzkosti, ktoré však viedli k nepredvídateľnému správaniu speváka.

Podľa pozostalých lekár Robert Koblin a jeho ordinácia v Beverly Hills „opakovane a nedbanlivo“ predpísali nebezpečné látky ovplyvňujúce spevákovo myslenie, ktoré „zahmlili jeho úsudok“, čo viedlo k jeho nekontrolovateľnému správaniu a napokon k smrti.

Pozostalí tvrdia, že lekár a jeho zamestnanci muzikantovi počas 20 mesiacov pred smrťou predpisovali lorazepam bez toho, aby sa doktor s Cornellom stretol a rozprával sa s ním o jeho zdravotnom stave. Tvrdia tiež, že lekár vedel o hudobníkových predchádzajúcich problémoch s návykovými látkami.

„Nekontrolovateľné užívanie takéhoto nadmerného množstva lorazepamu zvyšuje riziko samovraždy, pretože môže vážne narušiť úsudok, myslenie a kontrolovanie rôznych podnetov a znižuje možnosť pacienta rozmýšľať a konať racionálne,“ uviedli v spise. Koblinova kancelária sa k žalobe zatiaľ nevyjadrila.

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme i Vašu podporu. Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Podporiť Poslať SMS Predplatiť denník
#rodina #žaloba #Chris Cornell
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Všetky veci budú pomaly plynúť, tak ako ste si naplánovali.
Spoliehajte sa predovšetkým sami na...

+ Dôkladne si chráňte to, čo je pre vás najdôležitejšie.
V zamestnaní nastanú zmeny, môžete sa tešiť k...