Končím s politikou, zneužili ma, vyhlásil Kanye West. Trumpa má dosť!

Americký raper Kanye West v piatok oznámil, že sa "dištancuje od politiky".

03.11.2018 11:13
Raper Kanye West počas návštevy Oválnej pracovne. Foto: ,
Raper Kanye West počas návštevy Oválnej pracovne.
debata

„Bol som zneužitý na šírenie posolstiev, ktoré neodrážajú moje názory,“ napísal v piatok rapper na Twitteri. Kanye West je pritom z minulosti známy ako veľký podporovateľ prezidenta Donalda Trumpa.

Minulý týždeň však všetkých prekvapil, keď podporil demokratickú kandidátku na post starostky Chicaga Amaru Enyiu a prispel jej na kampaň. Ešte nedávno sa pritom okázalo stretával v Bielom dome s Trumpom, ktorého v apríli na Twitteri označil za svojho brata.

„Dav ma neprinúti prestať ho mať rád,“ písal v minulosti raper o prezidentovi a zverejnil aj svoju fotografiu so šiltovkou s nápisom „Urobme Ameriku znova veľkou“ (Make America Great Again) z Trumpovej predvolebnej kampane.

Trump pozornosť zo strany rapera nenechal nepovšimnutú a spevákovi komplimenty opätoval. Jeden z jeho tweetov zdieľal s komentárom „very cool“ a neskôr, v rozhovore pre televíziu Fox News, okrem iného vyhlásil, že Kanye West má „dobrý vkus“. Prezident sa vo Fox News pochválil, že rappera „trochu pozná“ a vždy s ním bol zadobre.

Kanye West má pritom za sebou už pomerne bohatú históriu interakcií s americkými prezidentmi. V roku 2005 v reakcii na nedostatočnú odpoveď vlády na dôsledky hurikánu Katrina vyhlásil o vtedajšom prezidentovi Georgeovi W. Bushovi, že sa „nestará o čiernych“, čo exprezident spätne označil za svoj „najťažší moment v úrade“.

Ani s Trumpovým predchodcom Obamom sa podľa všetkého príliš v láske nemali. Keď Kanye West v roku 2009 vtrhol na pódium počas ďakovnej reči Taylor Swift na MTV Video Music Awards, vytrhol jej mikrofón a začal hovoriť o tom, že nominovaná pesnička od Beyoncé je rozhodne lepšia, Obama ho označil za „hlupáčika“ (jackass).

debata chyba
Viac na túto tému: #Politika #Kanye West #odkaz

+ Pravidelný pohyb zlepší nielen vašu kondíciu, ale aj náladu.
Čas na kariérnu zmenu je teraz, sledujte svoje sny...

+ Sústreďte sa na pravidelný prísun zdravej stravy s obsahom vlákniny.
Nové pracovné výzvy vám ukážu cestu k...