Obvinili ho falošne zo zneužitia detí! Teraz musia slávnemu moderátorovi platiť

Britská prokuratúra vyplatila odškodné známemu bývalému moderátorovi BBC Paulovi Gambaccinimu, ktorého falošne podozrievali zo sexuálneho zneužívania detí. Informovala o tom v sobotu agentúra AP.

04.11.2018 14:00
Moderátor Paul Gambaccini na archívnom zábere z... Foto: ,
Moderátor Paul Gambaccini na archívnom zábere z roku 2011.
debata (2)

Gambaccini nebol spokojný s tým, ako britská kráľovská prokuratúra pristupovala k vyšetrovaniu jeho prípadu a podal na ňu žalobu. Prokuratúra v sobotu oznámila, že s moderátorom dosiahla „dohodu bez uznania (právnej) zodpovednosti“. Výšku dohodnutého odškodného nezverejnila.

Šesťdesiatdeväťroč­ný Gambaccini namietal voči tomu, že britské úrady nedali po uzavretí kauzy jednoznačne najavo, že obvinenia voči nemu boli úplne nepodložené. Nepravdivo tiež naznačili, že jeho údajné obete mali byť neplnoleté.

Okrem prokuratúry podal moderátor žalobu aj na britskú políciu, ktorá je riešená v rámci osobitného právneho sporu.

Rozhlasového dídžeja zadržala polícia v roku 2013 a vypočula ho pre podozrenia zo sexuálneho zneužívania detí. Po niekoľkých hodinách ho prepustili na kauciu a po zhruba roku jeho prípad uzavreli bez vznesenia obvinení.

V USA narodený Gambaccini, ktorý sa otvorene hlási k homosexualite, všetky podozrenia poprel a označil ich za „úplnú fikciu“. Konkrétne bol podozrievaný z toho, že v 80. rokoch zneužil dvoch chlapcov v tínedžerskom veku, čo sa však napokon nepotvrdilo, píše BBC.

K jeho zadržaniu došlo v rámci rozsiahleho policajného vyšetrovania, ktoré spustil veľký pedofilný škandál okolo zosnulého moderátora BBC Jimmyho Savilea. Do aféry bolo zapletených množstvo ďalších celebrít.

Gambaccini patrí medzi najznámejších moderátorov hudobných relácií v Británii a pre BBC pracoval asi štyri desaťročia. Celá aféra mu podľa vlastných slov obrátila život naruby, poškodila dobrú povesť a viedla k úplnému prerušeniu jeho spolupráce s BBC. Stanicu pritom obviňuje z toho, že mu nepomohla očistiť jeho meno po tom, ako sa dokázala jeho nevina.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #Veľká Británia #odškodné #moderátor #zneužívanie detí #falošné obvinenie

+ Začnite sa hýbať, v opačnom prípade sa vám rapídne zhorší váš zdravotný stav.
Mali by ste peniaze zainvestovať,...

+ V zdravotnej oblasti ste úplne v poriadku, nemáte sa čoho obávať.
Oblečenie nie je všetko, dôležité je, ako sa...