Z herečky Emmy Thompsonovej je dáma! Titul si prevzala z rúk princa Williama

08.11.2018 13:00

Držiteľka filmových cien Oscar a BAFTA vyhlásila, že dostať titul dáma za prínos do dramatického umenia je "veľmi pekný pocit".

Britská herečka Emma Thompson si v stredu v Buckinghamskom paláci prevzala z rúk princa Williama titul dáma. „Poznám ho od jeho detstva, aj teraz sme sa spolu zabavili,“ povedala Thompsonová (59) novinárom ohľadom slávnostnej investitúry v Londýne, informovala stanica BBC.

Britský princ William odovzdáva vysoké...
Britský princ William odovzdáva vysoké vyznamenanie Rad britského impéria herečke Emme Thompsonovej. Autor: TASR/AP, Jonathan Brady

Držiteľka filmových cien Oscar a BAFTA vyhlásila, že dostať titul dáma za prínos do dramatického umenia je „veľmi pekný pocit“. Na slávnostnom podujatí dostala Rad britského impéria kategórie MBE ďalšia herečka, Sarah Gordyová – prvá žena s Downovým syndrómom, ktorej sa dostalo tohto spoločenského ocenenia.

Gordyová uviedla, že je „fantastické“ vrátiť sa opäť do Buckinghamského paláca, ktorý predtým navštívila ako ambasádorka charitatívnej organizácie Mencap. „Tvrdo som pracovala na tom, v čo verím. Chcela by som inšpirovať ďalších, aby verili v samých seba, najmä tých, ktorí majú Downov syndróm,“ povedala.

Emma Thompson pózuje s manželom pred...
Emma Thompson pózuje s manželom pred Buckinghamským palácom v Londýne, dostala vyznamenanie Rad britského impéria. Autor: SITA/AP

Thompsonová vyhlásila, že svoj titul hodlá využiť na to, aby upozornila na sociálne problémy v Británii. Sama sa označila za „zarytú feministku“ a „obhajkyňu ľudských práv“. Herečku sprevádzal v Buckinghamskom paláci jej manžel – herec Greg Wise – a ich dve deti Tindy a Gaia.

Britský
		princ William odovzdáva
		vysoké...
Emma
		Thompson pózuje s manželom
		pred...
+1Emma Thompson dostala
		vysoké vyznamenanie
		Rad...
#princ William #Emma Thompson #Rad britského impéria
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Aj ten najmenší pohyb je lepší ako žiaden, nezabúdajte na dôsledky.
Nepodceňujte sa, mali by ste poznať...

+ Aj svoje vonkajšie problémy riešte najskôr z vnútra, môžu tam prameniť.
Nehľadajte neustále dôvody ako sa...