Harry a Meghan sa pred narodením potomka presťahujú. Kde bude ich domov?

Britský princ Harry a jeho žena Meghan sa pred narodením ich prvého potomka odsťahujú z Londýna.

26.11.2018 00:00
Princ Harry a jeho manželka Meghan Foto: ,
Princ Harry a jeho manželka Meghan odchádzajú z vystúpenia v Royal Variety Performance v London.
debata (5)

Ako nové bydlisko si vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu zvolili rezidenciu Frogmore Cottage, ktorá je súčasťou areálu hradu Windsor na západ od britskej metropoly. Sťahovať sa majú na začiatku budúceho roka, ich dieťa by malo prísť na svet na jar, napísala agentúra AP.

Harry a Meghan teraz bývajú v dome zvanom Nottingham Cottage na pozemku Kensingtonského paláca v západnom Londýne. Palác je tiež domovom rodiny Harryho staršieho brata Williama, ktorý má s vojvodkyňou Kate tri deti. Harry a Meghan však aj po presune do Windsoru budú mať v Kensingtonskom paláci svoje oficiálne kancelárie.

Na windsorskom zámku vzdialenom od centra Londýna asi 32 kilometrov sa mladý britský princ a americká herečka tento rok v máji brali a v neďalekom panskom sídle Frogmore House sa po svadbe konala večerná recepcia za účasti dvoch stoviek priateľov novomanželov.

„Windsor je pre ich kráľovské výsosti veľmi výnimočným miestom a sú vďačné, že ich oficiálna rezidencia bude na tomto pozemku,“ uviedol kráľovský pár vo vyhlásení.

Frogmore Cottage ležiaci v blízkosti honosnejšieho Frogmore House opisuje AP ako dvojposchodovú budovu so štukovou omietkou. Názov tohto sídla odvodený od anglického označenia pre žabu údajne odkazuje na veľké množstvo týchto obojživelníkov, ktoré sa vyskytovali v bažinatej oblasti pri neďalekom toku rieky Temže.

5 debata chyba
Viac na túto tému: #pôrod #princ Harry #sťahovanie #vidiek #vojvodkyňa Meghan

+ Dnes budete mať dosť energie na všetko, nemáte sa čoho obávať.
Nezaoberajte sa prácou ľudí okolo vás, riešte...

+ Odložte telefón a všetky obrazovky, nechajte svoje oči aj oddychovať.
Pri práci sa sústreďte na úlohy, ostatné...