Za priehľadné šaty do basy? Egyptskej herečke hrozí až 5 rokov!

03.12.2018 11:27

Egyptská herečka, ktorá minulý týždeň prišla na slávnostné zakončenie filmového festivalu v Káhire v priesvitných šatách, bude na súde čeliť obžalobe z verejného pohoršenia.

Egyptská herečka Rania Júsifová na zábere zo...
Egyptská herečka Rania Júsifová na zábere zo záverečného ceremoniálu filmového festivalu v Káhire. Autor: SITA/AP, Suheil Saleh

Kvôli odvážnemu modelu, v ktorom presvitali nahé nohy, na ňu podali sťažnosť úradu prokurátora dvaja právnici. Pokiaľ bude herečka odsúdená, môže dostať trest až päť rokov väzenia.

Štyridsaťštyriročná herečka Rania Júsifová podľa právnikov svojim necudným odevom robila reklamu nemorálnemu správaniu a mala by sa kvôli tomu spovedať. Súd bude jej prípad prejednávať 12. januára.

Herečka sa za výber šiat ospravedlnila. „Mala som ich na sebe prvýkrát a neuvedomila som si, že vzbudia také rozhorčenie. Znovu zdôrazňujem, že ctím hodnoty, na základe ktorých sme v Egypte vychovávaní,“ citoval jej vyjadrenie server BBC.

Egyptská herečka Rania Júsifová na zábere zo...
Egyptská herečka Rania Júsifová na zábere zo záverečného ceremoniálu filmového festivalu v Káhire. Autor: Reuters, STRINGER
#Egypt #súd #herečka #priesvitné šaty
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dobre sa obliekajte, dávajte si pozor, aby ste neprechladli a neochoreli.
Učte sa novým veciam, prospeje...

+ Za každých okolností si musíte urobiť čas na preventívnu prehliadku.
Peniaze nateraz neriešte, určite si...