Prostitútky, gamblerstvo aj násilie na deťoch: Jackie Chan ukázal temné JA!

Hongkonský herec a hviezda bojových umení Jackie Chan vydal v angličtine svoje pamäti, ktoré čínsky vyšli v roku 2015.

08.12.2018 12:40
debata
Filmová legenda Jackie Chan máva fotografom a... Foto: SITA/AP, Vincent Yu
Filmová legenda Jackie Chan máva fotografom a fanúšikom. Filmová legenda Jackie Chan máva fotografom a fanúšikom.

V knihe nazvanej Never Grow Up (Nikdy nedospieť) odhalil svoj boj s alkoholom, návštevy prostitútok aj to, ako hodil syna cez celú miestnosť, napísal spravodajský server.

Chan už bol úspešným čínskym hercom, keď mu v 90. rokoch priniesli medzinárodnú popularitu také filmy, ako napríklad Križovatka smrti. V knihe uvádza, že po tom, „čo si ho našla sláva“, sa začal predvádzať. Raz napríklad vzal pol milióna dolárov v hotovosti a utratil ich v Hongkongu za hodinky pre svojich kaskadérov.

„Vošiel som dnu a povedal: ‚Ukážte mi desať najlepších hodiniek, čo máte. Tieto sú najdrahšie? S najväčším počtom diamantov? Fajn, vezmem si sedem …‘,“ stojí v autobiografii.

Jeho znovu nadobudnutá sláva so sebou niesla i temnú stránku. „V jednom kuse som šoféroval opitý. Ráno som nabúral svoje Porsche a večer som totálne zrušil Mercedes. Celý deň som mal pod čapicou,“ uvádza v knihe. Keď sa fotografi pokúšali urobiť snímky Chanovho nabúraného auta, herec im podľa svojich slov hrozil, že ich „udrie za každú fotku, ktorú urobia“.

Herec Jackie Chan počas rozhovoru, ktorý... Foto: SITA/AP, Ng Han Guan
Jackie Chan Herec Jackie Chan počas rozhovoru, ktorý poskytol v pondelok 3. augusta 2015 v Pekingu.

„Vážne som bol dosť odporný hlupák,“ píše v knihe Chan, ktorý bol v roku 2009 v Číne menovaný čestným vyslancom boja proti drogám.

Hrozba násilia na verejnosti nie je jediným šokujúcim odhalením v Chanovej knihe. Uvádza v nej okrem iného aj to, že keď mal jeho syn dva roky, hodil ho v záchvate hnevu cez celú miestnosť. „Zdvihol som ho jednou rukou a hodil s ním cez miestnosť, kde dopadol na pohovku. Keby narazil na jej operadlo alebo opierky, mohlo to byť dosť vážne vzhľadom k sile, akú som použil,“ opísal Chan. Dodal, že to „okamžite“ ľutoval a prisahal, že už nikdy nič také neurobí. „Svoje sľuby beriem vážne, držím slovo. Už nikdy som ho nehodil, ani som ho neudrel,“ napísal Chan.

Nie je to prvýkrát, čo sa Chanove rodinné problémy dostali na verejnosť. V roku 2014 bol jeho syn Jaycee odsúdený na šesť mesiacov väzenia za drogové trestné činy. V tej dobe si Chan sypal popol na hlavu, že svojho syna „nenaučil poslušnosti“.

V autobiografii tiež opisuje začiatky kariéry, kedy robil kaskadéra a komparzistov a všetky peniaze, ktoré zarobil, utrácal za „pitie, gamblerstvo a dievčatá“. „Pamätám si, ako som šiel prvýkrát do klubu. Hanbil som sa, ale správal som sa ako veľký chlap. Dievča, ktoré ma obslúžilo – ja som ju poznal ako číslo deväť – bola krásna, sladká osoba,“ napísal Chan s tým, že ju navštevoval opakovane.

„Každý večer sme sa ja a číslo deväť vtisli do jej ošumelej malej kóje, kde sme priamo nad sebou mali strop … občas som si všimol, že sa na nás niekto pokúša pozerať prasklinami vo dverách, a napriek tomu mi tá malá kója pripadala ako raj.“

O desaťročie neskôr v roku 1999, dlho potom, čo si vzal za manželku taiwanskú herečku Joan Lin, vyšlo najavo, že Chan počas romániku s hongkongskou herečkou a bývalou kráľovnou krásy Elaine Ng splodil dcéru Ettu. V knihe Chan opisuje, ako sa cítil previnilo a ako pri ňom Lin stála. „Je to veľmi silná žena. V mnohých ohľadoch silnejšia ako ja,“ napísal.

Jeho autobiografia vyšla len týždeň potom, čo Chanova dcéra Etta Ng zverejnila, že si vzala svoju priateľku, hviezdu Instagramu Andi Autumn. Tento rok v máji Etta Ng novinárom oznámila, že zostala bez domova a musela spať pod mostom kvôli svojim „homofóbnym rodičom“. Chan na tieto obvinenia nereagoval a jeho dcéra v autobiografii spomenutá nie je.

debata chyba
Viac na túto tému: #herec #kniha #minulosť #memoáre #rodič #prostitútka #Jackie Chan

+ Na prechladnuté priedušky pomôže teplý obklad a lipový čaj s medom.
Pravidelná reflexia a...

+ Pobyt na slnku vám síce dodá pigment, ale pozor na kožné ochorenia.
Dostanete finančnú odmenu za snahu a...