Bývalá hviezda seriálu Pobrežná hliadka, ktorá tiež patrí medzi dámy s najväčším počtom titulných strán magazínu Playboy v histórii, sa vyjadruje proti týraniu zvierat, hovorí o svetovom mieri, ekonomike či utečeneckej kríze.
Médiá informujú aj o jej priateľstve s Julianom Assangeom, pre ktorého nedávno žiadala austrálskeho premiéra o umožnenie návratu Assangeovi do Austrálie. Výsledkom sú však zväčša len sexistické alebo zosmiešňujúce poznámky od politikov.
„Taliansko je krásna krajina a mám ju naozaj rada – od jedla cez módu a históriu až po umenie – ale veľmi ma znepokojujú súčasné tendencie, ktoré mi pripomínajú 30. roky,“ napísala Anderson v stredu na Twitteri. „Strach a neistota vo všetkých vrstvách spoločnosti, každodenné útoky na utečencov a migrantov, prehlbujúca sa ekonomická kríza,“ dodala.
Od talianskeho vicepremiéra a ministra vnútra Salviniho, ktorý tvrdú politiku voči migrantom presadil, sa ale Anderson podľa talianskej tlače dočkala len sexistickej poznámky, že ju mal radšej v plavkách.
Potom ju Salvini, hoci sa označil za veľkého fanúšika seriálu Pobrežná hliadka, zaradil do negatívnej kampane, ktorou Liga lákala na svoju sobotňajšiu manifestáciu v Ríme. Tváre svojich odporcov umiestnila Liga na sociálne siete s nápisom „Ten tam nebude“ či „Tá tam nebude“.
Podobne ladeným komentárom ohodnotil herečkin aktivizmus minulý týždeň aj austrálsky premiér Scott Morrison. Anderson ho vyzvala, aby sa pričinil o návrat Juliana Assangea do Austrálie. Spoluzakladateľ servera Wikileaks žije od roku 2012 na ekvádorskom veľvyslanectve v Londýne. Skrýva sa tu z obáv, aby nebol vydaný do USA, kde mu hrozí stíhanie kvôli zverejneniu tajných dokumentov o vojne v Iraku alebo v Afganistane.
Morrison jej návrh odmietol. „Mám veľa kamarátov, ktorí sa ma pýtali, či by nemohli byť moji zvláštni vyslanci a ten problém s Pamelou Andersonovou vyriešiť,“ vyhlásil austrálsky premiér v rozhovore s tlačou.
Päťdesiatjedenročná herečka Morrisona skritizovala za „oplzlú poznámku“, ktorou podľa nej len „zjednodušil a vysmial sa utrpenie jedného Austrálčana (Assanga) a jeho rodiny“.