Nielen Karel Gott! Aj Leoš Mareš chce byť stále mladý, majú spoločný klip

Sny sa plnia, ak sa na ne nezabúda, a cesta k ich uskutočneniu sa ani po rokoch nevzdáva! Leoš Mareš o tom vie svoje.

12.12.2018 09:55
leoš Mareš Foto:
Leoš Mareš v klipe Být stále mlád.
debata

Už pred šestnástimi rokmi mu napadlo prepojiť svoj text o neúprosnom behu času s hitom Být stále mlád Karla Gotta. Nemecký raper Bushido ho nakoniec o niekoľko rokov predbehol. Až tento rok, keď sa Karel Gott vo veľkom štýle vrátil do pražskej O2 arény a medzi hostí si pozval Leoša Mareša, sa mohol tento nápad uskutočniť. 180 dní po koncertnej premiére sa toto neobvyklé dueto dočkalo i vizuálnej podoby v novom videoklipe režiséra Marka Jarkovského.

Jeden z najväčších svetových hitov Forever young z pera frontmana kapely Alphaville Mariana Golda a jeho vtedajších spoluhráčov Franka Mertensa a Bernharda Lloyda, u nás preslávil s krásnym českým textom Eduarda Krečmara Karel Gott. Žiadny jeho koncert sa bez Být stále mlád nezaobíde.

Pieseň bola pred niekoľkými rokmi s veľkým úspechom naspievaná znovu. V nemčine z nej vzniklo neobvyklé dueto Karla Gotta s nemeckým raperom Bushidom. V tej dobe nikto netušil, že obdobný koncept piesne už pred šestnástimi rokmi nosil v hlave vtedy 26-ročný Leoš Mareš. V tom čase totiž napísal text o tom, ako čas letí, a mal sen, že by refrén k nemu bola práve pieseň Být stále mlád a že by ho spieval sám Karel Gott.

"Vtedy som sa hanbil za Karlom Gottom ísť. Vedel som, že by chlapec v kožuchu s takým prianím pôsobil dosť trápne. Ten nápad som zahnal, ale môj text už existoval, tak som ho využil na svojom druhom albume. Pieseň sa volala Už jsme zase starší,“ spomína Leoš Mareš.

Na svoj nápad zabudol, ale v roku 2010 započul z rádia rapera Bushida, ako rapuje a Karel Gott mu spieva refrén Für immer jung. "Úplne mi stiahlo hrdlo a v hlave sa mi ozvalo: nieeee, to bol predsa môj nápad už v roku 2002!“ Leoš Mareš si myslel, že sa tým pre neho príbeh skladby Být stále mlád definitívne uzavrel a už sa nikdy nestane skutočnosťou. Ubehlo ďalších osem rokov a tento rok na jar mu Karel Gott zavolal a pozval ho na svoj koncert do O2 arény. Leoš Mareš to okomentoval: "Myslel som si, že mi Karel ponúka vstupenky niekam na tribúnu, a bol som za ne vďačný. Keď mi vysvetlil, že by chcel so mnou na pódiu zaspievať nejakú pesničku, stiahlo mi hrdlo druhýkrát. Spomienka na dávny nápad vytryskla ako gejzír – a Karel súhlasil!“

debata chyba
Viac na túto tému: #Leoš Mareš #Karel Gott #Být stále mlád

+ Venujte pozornosť signálom tela, hľadajte rovnováhu.
Žarty odložte na neskôr, momentálne je čas na prácu....

+ Začnite piť viac tekutín, prospeje vám to.
Aj keď niečo dobre neviete, nepodceňujte sa, všetko sa viete doučiť....