Televízna svokra Oňová a jej Vianoce? Najkrajšie si pamätá bez elektriny!

Pre Gizku Oňovú a jej rodinu sú Vianoce sviatkom všetkým sviatkov. Tento rok ich strávia s manželom u dcéry Scarlett, ktorá žije s manželom a tromi dcérami vo waleskom Cardiffe.

24.12.2018 13:00
debata (2)
Televízna "Svokra" Gizela Oňová. Foto: TV Markíza
Televízna "Svokra" Gizela Oňová. Televízna "Svokra" Gizela Oňová.

„Aj keď nad nimi dnes už prevzali vládu médiá a obchody, snažím sa Vianoce prežiť tak, ako v mojom detstve. Celé adventné obdobie dýcha u nás ‚človečinou‘ – každý z rodiny si v tomto období viac všíma toho druhého. Všetci sme veľmi romanticky založení – robíme si plány, čím sa navzájom obdariť a potešiť. A najmä, nech je v tom očakávaní veľa tajomna. Tak to robili moji rodičia a starí rodičia a ja sa snažím túto tradíciu aj v dnešnej dobe, plnej zmien a rôznych noviniek, zachovať. Mám pocit, že sa mi to zatiaľ darí,” vyznala sa.

Na Štedrom dni má najradšej slávnostnú atmosféru, ktorá visí vo vzduchu na každom kroku. „Pokiaľ žili moji rodičia, priebeh Vianoc bol vždy rovnaký – najprv večera a príchod Ježiška u nás, potom sme sa presunuli do rodičovského domu k ich stromčeku a skončili sme u syna Rolanda. Všade sme sa pomodlili, zaspievali si koledy a tešili sa z darčekov. Štedrá večera sa skladala, samozrejme, z kapustnice, vianočného kapra, oblátok… Navyše, môj manžel priniesol po našej svadbe aj zvyk zo svojho rodiska (Kežmarku) a síce vianočné klobásy – zapekačky. Tie sa u nás udomácnili, a tak si celá rodina pochutnáva postupne na všetkom. Odkedy moji rodičia nežijú a deti si už založili vlastné rodiny, každé Vianoce sú iné – raz sme my u nich, raz oni u nás,” zaspomínala si obľúbená speváčka a televízna svokra.

Tradície sú pre mamu a babku úzko späté aj so spomienkami na časy, keď boli jej deti malé. „Veľmi radi spomíname s manželom na jedny Vianoce, keď boli deti ešte veľmi malé a nám vo fujavici vypadol elektrický prúd. Miestnosť osvetľoval len vianočný stromček a sviečky na stole. Bola to zázračná atmosféra – deti ako vo vytržení vybaľovali darčeky a my s manželom sme sa tešili rovnako ako oni,“ uviedla ďalej Oňová.

Darčeky podľa vlastných slov kupuje spontánne a priebežne. „Keď ma niečo osloví aj počas roka, kúpim to a schovám až do Vianoc. Je to ale čoraz ťažšie – vývoj ide tak rýchlo dopredu, že dnes už neviem, čím by som deťom a vnúčatám urobila radosť. Snáď lístkami do divadla alebo wellness pobytom? Zlatí Féničania – ešte, že vynašli peniaze, to je vždy neomylný doplnkový darček!“ zažartovala.

Silvester a príchod nového roka oslávi Gizka Oňová prácou spojenou s relaxom: „Rozhodla som prijať ponuku spievať na Silvestra v kúpeľoch Sliač – ostaneme tam s manželom zopár dní. Zaslúžime si oddych – máme za sebou pracovne náročný rok.“

Do roku 2019 si želá zdravie a dobré vzťahy s rodinou a okolím. Predsavzatia si dáva priebežne, nielen na Nový rok. „Akonáhle pocítim, že by som mala niečo na svojom živote zmeniť, urobím to okamžite. Kedysi som si dávala predsavzatia, že začnem viac cvičiť, ale dnes to už nerobím, pretože v tomto nemám pevnú vôľu,” zakončila.

2 debata chyba
Viac na túto tému: #rodina #dcéra #cardiff #Vianoce #romantika #Štedrý deň #Gizka Oňová

+ Sklony k alergiám sa môžu prejaviť po uštipnutí hmyzom.
Na depilácii nešetrite a radšej si...

+ Dostatok spánku je kľúčom k regenerácii tela a mysle.
Nezabudnite navštíviť salón krásy, peniaze ste si...