Putin na hrudi, homofóbne slová a útoky: Baleťáka Polunina v Paríži odmietli!

Parížska Opera zrušila svoje pozvanie pre svetoznámeho ukrajinského tanečníka Sergeja Polunina, ktorý mal vystupovať v jej baletnom predstavení.

18.01.2019 10:14
Sergej Polunin Foto:
Tanečník a baletný umelec Sergej Polunin sa v októbri 2017 predstavil aj milovníkom baletu v Bratislave, na archívnej snímke je pod paľbou otázok slovenských novinárov.
debata (83)

Reagovala tak na sériu nielen homofóbnych komentárov, ktoré umelec zverejnil na sociálnych sieťach, napísal britský denník The Guardian.

Talentovaný tanečník, ktorý je považovaný za baletnú hviezdu svetovej triedy, mal vo februári v inscenácii baletu Labutie jazero stvárniť rolu princa Siegfrieda. Parížska Opera ale pozvanie cez víkend zrušila v reakcii na sériu umelcových homofóbnych a sexistických výrokov.

„Pochlapte sa, všetci muži, ktorí tancujete balet. Na scéne už jedna baletka je, nie je nutné, aby boli dve. Muž by mal byť mužom a žena ženou. Mužská a ženská energia vytvárajú rovnováhu. Preto máte gule,“ napísal Polunin v decembri na svojom instagramovom účte.

Minulý týždeň sa tanečník v príspevku na sociálnej sieti zameral aj na ľudí silnejšej postavy a vyzval verejnosť, aby ich fackovala zakaždým, keď ich uvidí. „Pomôže im to a povzbudí ich to, aby schudli,“ dodal. Príspevok neskôr zmazal.

Podľa umeleckej šéfky parížskej Opery Aurélie Dupontovej je Polunin talentovaným tanečníkom, jeho verejné vystupovanie sa však nezlučuje s hodnotami prestížneho umeleckého domu.

Teraz 29-ročný Polunin (rodák z Ukrajiny) sa preslávil už v devätnástich, keďy sa stal najmladším sólistom Anglického kráľovského baletu. V roku 2012 však oznámil, že s tancom končí a chce sa venovať herectvu. Nakoniec ale zamieril do Ruska, kde získal občianstvo, a ďalej tancuje. Jeho náklonnosť k Rusku nedávno vyjadril aj novým tetovaním. Na hruď si nechal vytetovať podobizeň ruského prezidenta Vladimira Putina.

Hviezda svetového baletu má tento rok vystúpiť aj v Prahe, kde bude v apríli Poluninovo predstavenie Satori.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Happy coming Christmas!!! When I was in India Kids Gave Me plates with flowers and fire , to pray and put on the holy Ganges River. One of the plates and pray was for Vladimir Putin,When 3 or 4 years old kid was passing the plate he sad Putin!!! Our thinking where mutual. Kids know the truth Vladimir is an angel let the God Universe Nature Angels Jesus all the religions all the good people on this planet protect him give him strength and Health let’s pray For Vladimir tonight on this special Christmas Night. Love to everyone Health Joy And Happiness Jesus will be with all of us always ❤️ because Jesus is Love. С Наступающим Рождеством В Индии Дети дали мне тарелки с цветами и огнём Чтоб помолиться и пустить по святовой реке Ганга, Одна из молитв была за Владимира Путина Когда ребёнок передавал тарелку он Сказал Путин. Наши мысли совпали Дети знают правду!!! Владимир Ангел Пусть бог вселенная природа Ангелы Исус все Религии все хорошие люди Защитите его Дайте сил здоровья Помолитесь за Владимира сегодня вечером. Любви вам всем здоровья счастья Исус будет с нами всегда ❤️ Потому что Исус ето любовь.

Príspevok, ktorý zdieľa Sergei Polunin (@sergeipolunin),

© Autorské práva vyhradené

83 debata chyba
Viac na túto tému: #balet #Vladimir Putin #Paríž #odmietnutie #Sergej Polunin

+ Hrozí nevoľnosť z horúčav je nevyhnutné, aby ste dodržiavali pitný režim.
Aktívne vyhľadávanie spätnej väzby...

+ Chystáte sa na turistiku do hôr, nezabudnite fľašu s čistou vodou.
Pozvanie na narodeninovú oslavu akceptujte a...