To sa mu ešte nikdy nestalo! Lagerfeld chýbal na módnej prehliadke Chanel

23.01.2019 14:00
Gisele Bündchen
Umelecký riaditeľ módneho domu Chanel - Karl Lagerfeld v utorok prvýkrát za obdobie svojej kariéry šéfa tejto svetoznámej značky chýbal na módnej prehliadke. Autor: ,

Podľa vedenia značky Chanel sa osemdesiatpäťročný Lagerfeld necítil dobre.

Umelecký riaditeľ módneho domu Chanel – Karl Lagerfeld v utorok prvýkrát za obdobie svojej kariéry šéfa tejto svetoznámej značky chýbal na módnej prehliadke. Po skončení defilé modeliek, ktoré v parížskom Grand Palais predviedli kolekciu haute couture na jar a leto 2019, tak pred divákov predstúpila Lagerfeldova pravá ruka Virginie Viard. Podľa vedenia značky Chanel sa osemdesiatpäťročný Lagerfeld necítil dobre.

Virginie Viard (vľavo) zastúpila Karl Lagerfeld...
Virginie Viard (vľavo) zastúpila Karl Lagerfeld na uvedení novej kolekcie značky Chanel. Autor: Reuters, Christophe Ena

„Pán Lagerfeld, ktorý sa cítil unavený, požiadal riaditeľku kreatívneho štúdia značky Virginiu Viard, aby ho zastúpila pri tradičnom pozdrave na konci prehliadky a rozlúčila sa s hosťami,“ napísala značka v oficiálnom vyhlásení.

Lagerfeldova absencia vzbudila vo svete módy obrovský údiv, pretože návrhár počas takmer štyridsaťročného angažmánu pri zančke Chanel pri slávnostnom predvedení modelov pre ďalšiu sezónu ešte nikdy nechýbal. Na módnych akciách je pritom Karl Lagerfeld neprehliadnuteľný – dlhé biele vlasy stiahnuté do copu, nevyhnutné tmavé okuliare, masívne prstene a v ruke vejár. V Paríži ho ale zastúpila oveľa triezvejšie vyzerajúca Viard, ktorá na mólo odprevadila modelku, ktorá mala na sebe svadobný model – trblietavé plavky doplnené čiapočkou a dlhým závojom.

Šéfdizajnérom Chanelu je Lagerfeld od roku 1983, okrem toho riadi aj značku Fendi a svoju značku Lagerfeld Gallery, ktorá zastrešuje celý rad obchodných aktivít.

#Karl Lagerfeld #Chanel
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku

+ Dávajte si pozor čo zjete, mohlo by to ublížiť vášmu zdraviu aj postave.
Aj od práce sa musíte poriadne...

+ Doprajte si príjemný ranný kúpeľ a obohaťte svoju pokožku o hydratáciu.
Nová pracovná ponuka stojí hneď...