Staňte sa vegánmi, vyzýva Beyoncé. Lístky na koncerty budú zdarma!

Spevácka superstar Beyoncé a jej manžel, raper Jay-Z ponúkajú fanúšikom možnosť vyhrať lístky zadarmo na ich koncerty na najbližších 30 rokov, ak sa aspoň na mesiac stanú vegánmi. Informovala o tom agentúra Reuters.

02.02.2019 10:28
Speváčka Beyoncé a jej manžel Jay-Z na... Foto: ,
Speváčka Beyoncé a jej manžel Jay-Z na archívnom zábere.
debata (3)

Ponuku speváčka oznámila svojim 123 miliónom fanúšikov na Instagrame v stredu večer s tým, že je na podporu projektu Greenprint. Jeho cieľom je prinútiť ľudí, aby prispeli k ochrane životného prostredia tým, že prejdú na rastlinú stravu. Podľa pravidiel súťaže dostane jeden fanúšik dva lístky na všetky turné oboch celebrít v nadchádzajúcich 30 rokoch.

Beyoncé prisľúbila, že bude jesť rastlinú stravu na raňajky a v pondelky sa bude stravovať bezmäsitými jedlami. Jay-Z sa zaviazal, že aspoň dve jeho jedlá denne budú rastlinné.

Projekt Greenprint je duchovným dieťaťom osobného trénera Beyoncé, Marca Borgesa, ktorý vlani v decembri o vegánstve a cvičení vydal knihu. Predslov napísali Beyoncé a Jay-Z.

Najviac pre ochranu životného prostredia podľa záverov štúdie publikovanej vlani v júni vo vedeckom časopise Science môžu ľudia urobiť tým, že sa vyhnú mäsu a mliečnym výrobkom. Takýto krok by podľa štúdie totiž prispel k nižšej spotrebe vody, znížil by množstva plynov vydávaných zvieratami a znížil by emisie spojené s dopravou.

3 debata chyba
Viac na túto tému: #Beyonce #koncert #vstupenky #Jay-Z #vegánstvo
Čítajte Pravdu bez reklamy

Svižnejší web a články bez rušenia. Žiadne reklamy iba za 1,50 € mesačne.

Pravda bez reklamy

+ Nepreháňajte to s alkoholom, budete mať problémy s koordináciou.
Ak urovnáte vzťahy na pracovisku, aj pracovný...

+ Zlepšíte svoju kondíciu pravidelným a intenzívnym cvičením.
Dostanete príležitosť zlepšiť si finančnú situáciu,...