Šou Super Bowl ovládol polonahý spevák Maroon 5... A škandál okolo rasizmu

, 04.02.2019 09:34

Poprocková kapela Maroon 5 a raperi Travis Scott a Big Boi v nedeľu krátili divákom čakanie na druhú polovicu finále zámorskej ligy amerického futbalu (NFL) v Atlante.

Počas záverečnej skladby Move like Jagger sa...
Počas záverečnej skladby Move like Jagger sa spevák Adam Levine z Maroon 5 vyzliekol do pol pása. Autor: Reuters, KEVIN LAMARQUE

Minikoncert počas polčasu Super Bowlu sa tentoraz podľa agentúry AP obišiel bez kontroverzií, medzi aké patril v roku 2004 odhalený prsník speváčky Janet Jacksonovej či vztýčený prostredník speváčky M.I.A. počas vystúpenia s Madonnou. Zaujímavosťou však je, že spevák Adam Levine z formácie Maroon 5 záver svojho vystúpenia absolvoval hore bez, pričom sa nad tým nikto nepodivil. Je celkom možné, že aj tento krok rozpúta diskusiu, prečo je zobrazovanie mužskej a ženskej nahoty v médiách tak rozdielne vnímané.

V
		polčase Super Bowl vystúpila formácia
		Maroon...
Počas
		záverečnej skladby Move like Jagger
		sa...
+5V polčase Super Bowl
		vystúpila formácia
		Maroon...

Bitku medzi Los Angeles Rams a New England Patriots začala hymnou 74-ročná speváčka Gladys Knight. Niekoľkonásobná držiteľka ceny Grammy pred svojím vystúpením uviedla, že dúfa, že hymna v jej podaní krajinu zjednotí.

Agentúra AP pripomenula, že niektorí umelci NFL bojkotujú kvôli tomu, ako vedenie ligy zaobchádzalo s dnes už bývalým quarterbackom sanfranciského klubu Colinom Kaepernickem. Tento hráč v roku 2016 vyvolal v USA veľký nepokoj, keď pokľakol pri hraní hymny pred zápasom, zatiaľ čo normálne hráči stoja. Urobil tak na protest proti policajnému násiliu na černochoch.

V polčase Super Bowl vystúpila formácia Maroon...
V polčase Super Bowl vystúpila formácia Maroon 5 so svojimi najväčšími hitmi. Adam Levine (vľavo) sa na pódiu spojil aj s raperom Big Boiom (v strede). Autor: Reuters, MIKE SEGAR

Ku Kaepernickovi sa následne začali pridávať ďalší športovci. Hráča za to ostro kritizoval vtedy prezidentský kandidát Donald Trump. Sám Kaepernick podľa agentúry Reuters nehral od konca sezóny 2016 a NFL a jej majiteľa potom zažaloval z tajnej dohody s cieľom ho neangažovať.

Po boku Maroon 5 preto v nedeľu napríklad odmietla vystúpiť speváčka Cardi B. „Musela som tak obetovať veľa peňazí za vystúpenie. Ale je tu muž (Kaepernick), ktorý kvôli nám obetoval svoje zamestnanie, a my sa za neho musíme postaviť,“ vyhlásila táto americká raperka a internetová celebrita.

Super Bowl je najsledovanejším podujatím v americkej televízii, ku ktorej každoročne priťahuje viac ako 100 miliónov divákov. Firmy počas zápasu za obrovské sumy uvádzajú nové reklamy a upútavky na filmy, tento rok patrí medzi najočakávanejšie Toy Story 4: Príbeh hračiek a Avengers: Endgame.

© AUTORSKÉ PRÁVA VYHRADENÉ

#hore bez #Adam Levine #Super Bowl #vystúpenie #Maroon 5
Sleduj najnovšie články na našom Facebooku